Facebook Google+ Twitter

Palący uczeń to szczęśliwy uczeń?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-05 20:23

Czy paląca młodzież to już codzienność? Jak zapobiec nikotynizmowi u młodzieży?

''Dawaj zakurzymy'', ''Idziemy na faje?'', ''Chodź zajarać'' - oto jedne z wielu odzywek palących uczniów - plagi liceów czy gimnazjów. Warto zastanowić się,co jest przyczyną problemu.

Towarzystwo i chęć zaszpanowania? Moda? A może coś zupełnie innego? I to co najważniejsze: Czy gra jest warta świeczki? Czy aby warto ryzykować opinią, a przede wszystkim zdrowiem, tylko dlatego, że pragniemy komuś pokazać jacy jesteśmy ''fajni''? Kto powinien pomóc takim osobom? Psycholog, terapeuta? Wydaje mi się, że zależy to również od osoby uzależnionej. Oprócz silnej woli, przyda się pomoc bliskich, tudzież psychologa, no i oczywiście motywacja (cel który będzie nam przyświecał przy rzucaniu nałogu)

Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden aspekt. Jak muszą się czuć rodzice palącego dziecka? Zawiedzeni, oszukani? Nagle dowiadują się o czymś, co przenigdy nie przyszłoby im do głowy. Czy warto, w takiej sytuacji obwiniać wyłącznie dziecko? A może wina leży, po obu stronach?

Jak możemy walczyć z nałogiem palenia, u młodzieży, czy naprawdę mamy związane ręce?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 21:01

Kiedyś nikt nie słyszał o kimś takim jak psycholog itd. Matula nie paliła, Ojczulek nie palił. W 6 klasie S.P. poczuli ode mnie zapach papierosów a w kieszeni spodni Matula znalazła resztki tytoniu. Dwa tygodnie wstydziłem przebierać się na zajęcia z WF. Miał Ojczulek ciężką rękę, oj ciężką :) Pomogło ? Pomogło! Główne skrzypce w tym grać powinni rodzice, nie koniecznie zaczynać z tak wysokiego ,,C,, jak mój Ojczulek ale pozytywny skutek osiągnął. Jestem mu wdzięczny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 05.11.2009 20:35

to zależy co pali! tzn. jak naturalne dodatki to może być, jak syntetyk to gorzej. ;-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.