Facebook Google+ Twitter

Palacze jeszcze odetchną

Na piątek w Sejmie planowane było głosowanie nad ustawą zakazującą palenie w miejscach publicznych. Zostało ono jednak przeniesiono na następne posiedzenie, które planowane jest na 3-5 marca.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Papierosa_1_ubt_0069.jpegPowodem przełożenia głosowanie jest brak opinii MSZ o zgodności ustawy z prawem europejskim. Przewodniczący komisji zdrowia Bolesław Piecha (PiS) w wypowiedzi dla PAP twierdzi, że wygląda to na grę rządu, który jest podzielony w tej sprawie.

Część posłów Platformy jest za wniesieniem poprawek do ustawy, które miały by zezwolić na palenie w barach, dyskotekach oraz lokalach gastronomicznych. Beata Małecka-Libera (PO) poinformowała PAP o możliwości zgłoszenia poprawki do ustawy, która dopuszczała by wydzielenie palarni w lokalach do 100 m.

W obecnym kształcie ustawa przewiduje zakaz palenia m.in. w środkach transportu publicznego (w tym samochodach służbowych), barach, dyskotekach, ośrodkach zdrowia. Kara za nieprzestrzeganie zakazu wynosi 500 zł. Właściciele lokali, które nie będą posiadały oznaczenia informującego o zakazie palenia, mogą zapłacić karę grzywny wynoszącą 5 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.