Facebook Google+ Twitter

Palaczu, czy "pufniesz dymkiem" z cyber papierosa?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-02-22 11:55

Nie ulega wątpliwości, że palenie papierosów uzależnia i powoduje wiele poważnych chorób. Czy wprowadzane nowinki technologiczne w postaci e-papierosów okażą się zdrowsze od zwykłych wyrobów tytoniowych? O tym zdecyduje czas.

E-papieros, nowina technologiczna dla palaczy. / Fot. Fot. Antoni NadzikowskiWedług danych WHO, w Polsce mamy około 30 procent ludzi palących, a 25 procent, to palacze bierni. Obowiązująca i niebawem wchodząca w życie nowa ustawa antynikotynowa - rozszerzająca zakaz palenia na większość miejsc publicznych, ma na celu zadbanie o nasze zdrowie. Jednakże nie tylko Polska stara się o zminimalizowanie wpływu szkodliwości palenia tytoniu na nasze zdrowie, także wielkie koncerny w Stanach Zjednoczonych pracują nad znalezieniem zdrowszego odpowiednika zwykłego papierosa. Odpowiednikiem tym ma być urządzenie będące imitacją prawdziwego papierosa. Jego zadaniem będzie ograniczenie szkodliwych skutków palenia. Produkt ten nazwano e-papierosem. Urządzenie to jest zasilane baterią. W chwili zaciągania się wbudowany w niego układ elektroniczny powoduje wydobywanie się pary i świecenie diody umiejscowionej na końcu e-papierosa, która ma imitować jego żarzenie się.

W ostatnim okresie Polski rynek zdominowały elektroniczne urządzenia nazywane e-papierosami, na których temat krążą różne opinie. Przedstawiciele przemysłu tytoniowego odnoszą się do nich negatywnie - wiadomo, bronią swojego interesu, natomiast producenci tych urządzeń zachwalają pozytywy swoich produktów. Jako zalety e-papierosów wymienia się to, że nie zatruwają otoczenia, pozwalają namiętnym palaczom na celebrowanie rytuału "puszczania dymka".

E-papierosy występują w kilku wersjach i mają za zadanie zmniejszenie głodu nikotynowego. W sprzedaży są także wersje beznikotynowe. O tym, czy elektroniczny papieros weźmie górę nad wyrobami tytoniowymi zdecydują sami palacze. Na razie chęć bycia trendy - na czasie z tym, co aktualnie modne i dbałość o zdrowie bierze górę wśród palaczy z zasobniejszym portfelem, gdyż e-papierosy oferowane na polskim rynku, nie należą do tanich.

Więcej informacji na temat e-papierosów znajduje się w zamieszczonym poniżej linku .

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (13):

Sortuj komentarze:

polecam
  • polecam
  • 02.07.2011 22:19

Polecam www.epapierosy.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.03.2010 22:37

Więcej danych na temat e-papierosów - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapytałam. Moi palący znajomi wiedzą o e-papierosach, są i tacy, którzy próbowali w ten sposób pokonać nałóg, ale konkluzja była taka, że jak decyzja nie zapadnie w głowie, to wszelkie próby są tylko formą oszukiwania siebie samego, że coś się w tym kierunku robi. I teraz myślę, czy ten artykuł: "Palenie świadczy o niższym IQ" - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Palenie-swiadczy-o-nizszym-IQ,wid,12015444,wiadomosc.html nie przyniósłby lepszego efektu. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.02.2010 19:39

Ryszardzie, jestem za! Ruch to zdrowie, ale wydaje mi się, że te e-papierosy pomimo swej ceny działają lepiej jak wszelkiego rodzaju farmaceutyczne nowinki typu guma do żucia itp. Spróbuj przyjrzeć się otoczeniu i zauważysz, że zamiast śmierdzącego papierosa palacze coraz częściej pociągają właśnie te elektroniczne e-papierosy. Nawyk pufania dymkiem pozostaje a szkodliwość mniejsza, nie każdego stać na tyle silnej woli, żeby rzucić to paskudztwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast papierosa, przesiadywanie przed komputerem? To jest nałóg! Może zdrowszy, ale pod pewnymi warunkami... Nie palę i ten problem mi odpada.
Ruch to najlepszy sposób w walce z paleniem... Palacze powinni wykrzesać z siebie silnej woli choćby funt, postanowić i działać. Wszystkie inne sposoby polegają na wyciąganiu pieniędzy od biednych... nałogowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram wszystko co służy zdrowiu. Tym razem są to e-papierosy. O wiele przyjemniej gawędzi się z osobą, która zadowala się takim papierosem, a ja mogę oddychać czystym powietrzem:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

E-papierosy? Muszę zapytać moich palących znajomych, czy o nich wiedzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.02.2010 19:23

Ciekawe co jeszcze konstruktorzy wymyślą....... Jak zobaczyłem pierwszy raz u kolegi tego e-papierosa, to nie mogłem powstrzymać się od śmiechu, ale coraz częściej widuje się ludzi z tymi nowinkami technologicznymi zamiast papierosów. Coś w tym musi być, gdyż Ci co kopcili po paczce dziennie, już nawet nie sięgają po prawdziwe papierosy.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

ANTOŚ;)Ja i świecąca dioda-ha ha ha...;);)jestem staroświecka......duch czasu mnie omija....;)
Ale pomysł ok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.