Facebook Google+ Twitter

Paleckis: Białoruś łamie prawa człowieka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 13:45

Litewski polityk, który wraz z delegacją Parlamentu Europejskiego przebywał w Mińsku, twierdzi że białoruskie władze naruszają podstawowe prawa człowieka w stosunku do mniejszości narodowych. W opinii Paleckisa ma to związek z rozpoczynającą się na Białorusi kampanią wyborczą.


"Białoruskie władze próbują ostrzej kontrolować niezależne organizacje" - twierdzi litewski poseł do Europarlamentu. Zwrócił się również z apelem do polskich eurodeputowanych aby mówiąc o naruszaniu praw polskiej mniejszości nie porównywali sytuacji Polaków na Litwie z sytuacją Polaków na Białorusi.

Jego zdaniem takie porównania są dalekie od obiektywizmu, a wrzucanie tych dwóch kwestii do "jednego worka" umniejsza znaczenie sytuacji wokół polskiej mniejszości na Białorusi.

Po trzech dniach pobytu w Mińsku litewski europoseł opowiada się za zaostrzeniem unijnej polityki wobec władz w Mińsku . Jego zdaniem należy domagać się od białoruskich władz konkretnych reform w zamian za pomoc finansową. Podobnie uważa również przebywający w Mińsku polski eurodeputowany, Jacek Protasiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.