Facebook Google+ Twitter

Palestyńczycy zaczną uciekać na półwysep Synaj?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-27 16:27

Armia izraelska poinformowała, że w nalotach na Strefę Gazy uczestniczyło 60 śmigłowców i bombowców. Hamas przyznał, że wszystkie jego punkty dowodzenia, posterunki i ośrodki szkoleniowe zostały zniszczone.

Władze Hamasu twierdzą, że liczba ofiar śmiertelnych znacznie przekroczy 155 osób, gdyż wielu ciał nie wydobyto jeszcze spod gruzów. Rosną obawy, że w razie eskalacji konfliktu Palestyńczycy - tak jak w styczniu - zaczną uciekać przez egipską granicę na półwysep Synaj.

Telewizja Hamasu „Al-Quds" podała, że rozmieszczeni ostatnio wzdłuż granicy żandarmi egipscy wycofali się, a ich miejsce zajęły wojskowe pojazdy z karabinami maszynowymi. Przypuszczalnie jest to jedynie demonstracja siły, mająca zniechęcić Palestyńczyków do masowej ucieczki, gdyż Egipt nie może sobie pozwolić na użycie siły wobec uchodźców. W kręgach islamskich w krajach arabskich nasila się bunt przeciwko Egiptowi, potępianemu za cichą zgodę na izraelski atak. Gwałtowne demonstracje miały już miejsce w stolicy Jordanii-Ammanie, a także w skupiskach mniejszości arabskiej w północnym Izraelu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.