Facebook Google+ Twitter

Palestyński Hamas potępił ataki rakietowe na Izrael

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-12 20:08

Radykalny palestyński Hamas, który rządzi Strefą Gazy od prawie trzech lat, potępił ataki rakietowe na połuniowy Izrael. Pomimo zawieszenia broni bojownicy różnych organizacji odpalają rakiety na żydowskie miasta, a izraelskie lotnictwo w odpowiedzi bombarduje cele w Strefie Gazy.

Armia twierdzi, że od zakończenia ofensywy na teren izraela spadło 170 pocisków. Hamas twierdzi, że to nie on stoi za ostatnimi atakiami rakietowymi . Zdaniem rzecznika organizacji, to nie najlepszy czas aby odpalać pociski. Ataki mogą bowiem doprowadzić do zerwania prowadzonych w Kairze negocjacji. Dlatego Fazi Barhoum potępił je i zapowiedział przeprowadzenie dochodzenia w tej sprawie.

Radykalny Hamas i Fatah prezydenta Mahmuda Abbasa negocjują stworzenie wspólnego rządu. Egipt poinformował liderów Hamasu, że nowy gabinet będzie musiał uznać wszystkie podpisane wcześniej z Izraelem porozumienia. Według zachodnich dyplomatów sekretarz stanu Hilary Clinton podczas wizytyt w regionie zapowiedziała z kolei, że rząd będzie też musiał uznać istnienie państwa żydowskiego.

Inaczej Stany Zjednoczone nie przekażą 900 milionów dolarów pomocy dla Strefy Gazy. Fazi Barhoum stwierdził, że Hamas nie podpisywał żadnych porozumień z Izraelem i dlatego nikt nie może oczekiwać od niego ich zaakceptowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.