Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27407 miejsce

Pali się hala amunicji w Nowej Dębie. Nikt nie został ranny!

W produkujących amunicję Zakładach Metalowych Dezamet w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) doszło do wybuchu 30 kilogramów masy dymnej. Nie ma osób poszkodowanych(!)

Jak poinformował nas st. kpt. Jacek Widuch, rzecznik straży pożarnej w Tarnobrzegu, zgłoszenie o wybuchu w jednej z hal zakładów przy ulicy Szypowskiego w Nowej Dębie wpłynęło do dyżurnego w sobotę o godzinie 11:30.

"W magazynie do montażu produkcji specjalnej doszło do wybuchu 30 kilogramów masy dymnej w skład której wchodzą materiały wybuchowe" - powiedział rzecznik straży. Pracownicy opuścili halę na czas!

Nikt nie został ranny. W wyniku wybuchu doszło do uszkodzenia konstrukcji budynku oraz pożaru. "Istniało duże ryzyko, ponieważ w hali były składowane materiały łatwopalne" - poinformował Widuch. Jak dodał, ogień nie rozprzestrzenił się i nie przybrał dużych rozmiarów. Strażacy ugasili pożar gaśnicami proszkowymi i piaskiem. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z Nowej Dęby oraz samochód operacyjny z Tarnobrzegu. Strażacy zakończyli działania po godzinie 13.00

Zakłady Metalowe Dezamet SA należą do przedsiębiorstwa Bumar Amunicja SA zajmującego się produkcją broni i amunicji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brak przestrzegania przepisów p.poż i BHP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.