Facebook Google+ Twitter

Palikot: Będziemy bronili Radosława Sikorskiego jak brata

"Jesteśmy za jednym rządem europejskim, jedną armią, walutą" - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot.

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoSzef trzeciej siły w parlamencie, w taki sposób odniósł się do pomysłu Radosława Sikorskiego większej integracji UE, pod dyktando Niemiec. Idee Sikorskiego uznał za swoje postulaty, a jego postawę za "kradzież intelektualną". "Jesteśmy od zawsze zwolennikami czegoś na kształt Stanów Zjednoczonych Europy, uważamy, że takie przekształcenie da Europejczykom oraz innym kontynentom impuls, że Europa ma pomysł na swój rozwój" mówił lider RP.

Pytany o rolę Niemiec, stwierdził, że bliska współpraca z naszym zachodnim sąsiadem, jest podstawą naszego bezpieczeństwa. Solidarna Polska zamierza złożyć wniosek o wotum nieufności dla ministra spraw zagranicznych, poprze go na pewno PiS, który chce postawić Sikorskiego przed Trybunałem Stanu. W tej sprawie partia Palikota stanie po stronie Sikorskiego: "Będziemy go bronili jak brata" - zapowiada Janusz Palikot.

Palikot uważa, że Sikorski działa w tej sprawie na zlecenie premiera - Tusk nie zdecydował się sam na takie wystąpienie, ponieważ bał się kolejnych oskarżeń w tonie "dziadka z Wermachtu" ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Palikot nie wykluczył, że postawa Sikorskiego jest częścią strategii rządu odwracania uwagi od najważniejszych spraw: "Spodziewam się serii działań bulwersujących opinię publiczną, włącznie z wystąpieniem ministra Sikorskiego, po to, żebyśmy rozmawiali, a to o Lacie, a to Czempińskim, czy teraz Sikorskim".

Palikot zapowiedział, że jego partia poprze wniosek o postawienie Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu ws. śmierci Barbary Blidy. W sprawie Jarosława Kaczyńskiego, RP nie podjął jeszcze decyzji.

Źródło:
TVN24.pl


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

dąb
 • dąb
 • 03.12.2011 17:20

Warchoł Palikot. Podły, świński ryj. Sprzedawczyk od zawsze wszystkich i wszystkiego. Zakała parlamentu i Polski. Zamilknij. Pilnuj swoich przekrętów. Jesteś jak twój ojciec, który ograbiał żydów przed pójściem do gazu. On wpadł po tym w alkohol. A co będzie z tobą ? Bo narkomanie masz juz za sobą. Wylasowała ci mózg.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gabi123
 • Gabi123
 • 01.12.2011 23:20

Parmezanka - rozumiem, że to sarkazm.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 01.12.2011 19:50

Antypolscy menele wszystkich stron łączcie się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irek
 • Irek
 • 01.12.2011 19:05

Sikorskiego przemówienie w Berlinie, było antypolskie i zasługuję na krytykę . W kraju cywilizowanym ,by gnił w więzieniu za zdradę stanu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 01.12.2011 19:00

PiS wszedł w swój normalny rytm - odwoływania ministrów ! Akurat wystąpienie Sikorskiego było zacne .Palikot zakrzyczy Waszczykowskiego za populizm a pisowcy będą oświadczać o nowej koalicji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 01.12.2011 17:11

A ja jestem za tym ,by Palikota zamknięto wśród czubków!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mnsg
 • mnsg
 • 01.12.2011 12:05

Straszenie europejczyków Niemcami jest śmieszne i nie z tej epoki. Nikt poważny w to nie uwierzy , że 80 mln. Niemców stanowi zagrożenie dla 450 mln. obywateli Europy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...integracji UE, pod dyktando Niemiec". - PiS-owski chwyt propagandowy. Sikorski nawoływał do zacieśniania integracji europejskiej, zaapelował do Niemiec, jako kraju przejmującego prezydencję, do zwiększenia wysiłków w tym kierunku, nie zapominając wspomnieć o ich sile gospodarczej. Ot i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Parmezanka
 • Parmezanka
 • 01.12.2011 09:22

=ZBUDUJMY STANY ZJEDNOCZONE EUROPY= W dzisiejszym zglobalizowanym świecie liczą się tylko wielcy i silni, żadne państwo świata w pojedynkę nie jest w stanie zapewnić sobie suwerenności i niepodległości, dlatego współczesne państwa cele te realizują w ramach grypy państw i różnych organizacji międzynarodowych. Europa ze swa bogatą historia i kulturą nie może stać na uboczu największych wydarzeń świata, zasługuje na to aby być w głównym nurcie tych wydarzeń , aby tak się stało musimy być potęgą nie tylko ekonomiczna ale także militarną i polityczną - inaczej nikt z nami nie będzie się liczył i w krótkim czasie staniemy się trzecim światem. Aby Europa odzyskała należne jej miejsce wśród narodów świata, musi być jednolitym organizmem politycznym , gospodarczym i wojskowym, musi mieć jasno określonego przywódcę i telefon do niego , który będą znali na pamięć najwięksi tego świata. Dziś największe potęgi świata nie maja w Europie z kim rozmawiać, dlatego czynią to oddzielnie z kilkoma największymi państwami a reszta po prostu się nie liczy. Dziś narodowe państwa nie są w stanie zapewnić pojedynczym narodom ani suwerenności ani niepodległości a jeżeli tak , to znaczy że już nie są w stanie realizować swoich podstawowych funkcji i jako takie zatraciły swój sens. Dlatego uzasadnione i konieczne jest realizowanie przez narody Europy tych celów w ramach działań zbiorowych, wspólnych, poprzez dobrowolne przekazanie stosownych uprawnień organowi nadrzędnemu w tym konkretnym przypadku ponadnarodowej strukturze państwa federacyjnego. O takim wielkim państwie marzyło wielu wybitnych myślicieli a nasze pokolenie ma szansę tą ideę urzeczywistnić. Wszystkim nacjonalistom trzeba powiedzieć , nie bójcie się zjednoczonej Europy, małe narody i tak by same nie przetrwały a nacjonalizmy wielkich państw funkcjonujących oddzielnie mogą być bazą do odrodzenia się faszyzmu, w zjednoczonej Europie takie zjawiska nam nie będą groziły. Jako dumne narody Europy zbudujemy dla tego państwa nową stolicę i nadamy jej taką nazwę która będzie nas jednoczyła. Nie bójcie się mali,zaściankowi i zakompleksieni - swoje 5 minut w historii Europa ma dziś, jeżeli ich nie wykorzysta , powtórki z historii nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.