Facebook Google+ Twitter

Palikot chce obalić rząd. Tylko po co?

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2012-08-26 12:11

Opozycja jednoczy się po to, żeby obalić rząd Donalda Tuska. Pytanie, jakie powinien zadać sobie każdy wyborca, jest następujące: - Co po wyborach?

Tygodnik "Wprost" donosi na swoich łamach, że opozycja po cichu dogaduje się w sprawie obalenia rządu Donalda Tuska. Na czele tymczasowego rządu Janusz Palikot proponuje prof. Michała Kleibera, prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Wszyscy, którzy znają polską scenę polityczną wiedzą, że w następnych wyborach, nawet jak nie wygra Platforma Obywatelska, to nikt nie wygra z taką przewagą, aby mógł samodzielnie rządzić. O tym, że z PiS-em Janusz Palikot nie wejdzie w koalicję, widzą wszyscy. Leszek Miller, przewodniczący SLD nie będzie chciał mieć nic wspólnego z PiS i Ruchem Palikota. Zatem, po co obalać rząd? Po to, żeby zrobić na złość Tuskowi i wydać z państwowej kasy setki milinów złotych, których brakuje na wszystko...

Moim zdaniem, chodzi tu tylko o przejęcie władzy. Janusz Palikot zwietrzył szansę na odebranie Donaldowi Tuskowi fotel premiera i szuka po cichu sojuszników. Sądzi, że tym razem się uda. Tylko co się uda? Zmarnować kolejny raz, pieniądze podatników z budżetu państwa, po to, aby zaspokoić pęd do władzy.

Rozumiem, gdyby Palikot próbował zawiązać koalicję, która później przeprowadzi konkretne reformy, które naprawią finanse publiczne, pomogą zmniejszyć bezrobocie. W tym przypadku chodzi o rozwalenie tego co jest, a nie o budowanie czegoś nowego. Trzeba mieć na uwadze, że niestabilna sytuacja w naszym kraju pociągnie za sobą reakcje w postaci obniżenia ratingów Polski. To spowoduje wycofanie inwestorów zagranicznych. Nastąpią spadki na giełdzie i spadek kursu złotego. Czy o to mu chodzi?

Jarosław Kaczyński już raz obalił rząd, swój rząd. Po tamtym obaleniu już nigdy nie wygrał żadnych wyborów. Jeśli teraz zrobi to razem z Januszem Palikotem, to może być, jego koniec i koniec PiS. Bezsens tego przedsięwzięcia, jakim jest obalenie rządu, widać gołym okiem. Niestety, pęd do władzy zagłusza zdrowy rozsądek. Mam nadzieję, a sondaże na to wskazują, że Polacy nie wybiorą w następnych wyborach ludzi, dla których władza jest najważniejsza, a nie dobro nas wszystkich. Zapobiegnie to w przyszłości marnowaniu naszych pieniędzy.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Biłgorajski janusz
 • Biłgorajski janusz
 • 27.08.2012 18:39

Janusz obalał już "małpki" na ulicy .

Komentarz został ukrytyrozwiń
daniel
 • daniel
 • 27.08.2012 10:30

Nich sfinansuje wybory z własnych pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Wolna
 • Anna Wolna
 • 27.08.2012 10:22

To jest tak. Trzeba powołać rząd fachowców. Kto go powoła.... politycy. Jacy to będą fachowcy. Partyjni...

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
 • chech
 • 27.08.2012 01:03

Dobre - ,,Polacy nie wybiorą w następnych wyborach ludzi, dla których władza jest najważniejsza, a nie dobro nas wszystkich. Zapobiegnie to w przyszłości marnowaniu naszych pieniędzy'' Tylko jak? Ordynacja zapewnia wygodne życie prezesików - to oni ustalają 1 miejsca i kto wejdzie do sejmu. A nam się wmawia że wybieramy. Przykład - zobaczcie takiego orła jak R Czarnecki całe jego życie polityczne polega na tym spadochroniarstwie Był we wszystkich partiach prócz SLD i PSL a gdy jego byt polityczny był zagrożony chciał do PZPN - następny urodzony kandydat na wiecznego prezesa. Był wielkim przeciwnikiem UE a trafił tam do parlamentu. A jeszcze wcześniej był wyznaczony jako minister ds. integracji z UE wtedy akurat działał w partii która była antyeuropejska (oczywiście zawalił na tym stanowisku) - właśnie tak prezesi dzielą stanowiskami. Oczywiście to nasza wina bo my ,,wybraliśmy'' - żenada, my to możemy wybrać ogórki na targu role to dzielą politycy - partia nie ma znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 26.08.2012 17:09

@ Posty Pana Grabskiego są proste jak budowa cepa i drut w kieszeni. Zieloooooooooone !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 26.08.2012 15:58

Bardzo rozsądna analiza .
Palikotowi nie zależy na przejęciu władzy bo figę zrobi .Demagogią ratuje swoje upadające ugrupowanie. Klaiber nie postawi na szali swojego dorobku naukowego za niepewny stołek . PiS ? PiS to partia o największej szkodliwości dla Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 26.08.2012 15:25

Ja bym powiedział prostacki i wszystko jasne ..... jasne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rząd nie zajmuje się dzikimi ubezpieczycielami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jajcarz z Biłgoraja
 • jajcarz z Biłgoraja
 • 26.08.2012 14:30

Słyszałem też,że Marsjanie chcą obalić rząd na Wenus - co pan na to panie prosty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.