Facebook Google+ Twitter

Palikot chce podwyższenia emerytury prezydenckiej do 12 tys.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-20 12:20

Poseł Janusz Palikot chce zwiększenia prezydenckiej emerytury do ponad 12 tysięcy złotych brutto. Polityk Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że projekt ustawy w tej sprawie przedstawi członkom nadzwyczajnej komisji "Przyjazne państwo".

Będzie on wprowadzał zrównanie dożywotniego miesięcznego uposażenia byłego prezydenta z obecnym wynagrodzeniem głowy państwa.

Palikot nie ukrywa, że przygotowana przez niego nowelizacja jest odpowiedzią na częste spotkania Lecha Wałęsy z przywódcą Libertas Declanem Ganleyem. Poseł PO zaapelował do byłego przywódcy Solidarności, by nie występował 4 czerwca z Ganleyem w Gdańsku, bez względu na to, jakie wynagrodzenie miałby za to otrzymać. Jak dodał, Wałęsa nie jest godzien, by doznawać takich upokorzeń, ani Polska na to nie zasługuje.

Ponadto Janusz Palikot uzasadnia, że obecna emerytura prezydencka nie przekraczająca 4 tysięcy złotych netto jest upokarzająco niska oraz w ogromnym stopniu odbiega od realiów średniego wynagrodzenia, jakie otrzymują byłe głowy państw Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. To - według polityka PO - naraża byłych prezydentów na podejmowanie się innych zadań zarobkowych, które z kolei mogą być sprzeczne z interesem państwa i obywateli.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.