Facebook Google+ Twitter

Palikot: chcę wygrać z Tuskiem, zakładałem się z Adamem Michnikiem

W wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej", Janusz Palikot stwierdza, że Ruch Palikota jest jedyną alternatywą dla PO w przyszłych wyborach. Lider RP chce za 4 lata wygrać z Tuskiem i uważa, że jest to możliwe.

Sonda

Kto wygra wybory za 4 lata?

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoW rozmowie z "Rzeczpospolitą", Janusz Palikot stwierdza, że "jedynym realnym zagrożeniem dla Tuska jest Ruch Palikota". Lider RP zaznacza, że na razie popiera działania PO, ponieważ chce ratować Polskę, która jest w "dramatycznej" sytuacji. Podkreśla jednak, że rząd premiera Donalda Tuska nie jest nastawiony na zmiany lecz "mniejsze lub większe ryzyko polityczne".

"Poprzemy jakieś projekty, nie nastawiam się na opozycję totalną. Ale zapewniam, że nie będzie żadnej koalicji rządowej ani parlamentarnej PO z Ruchem Palikota. Przeciwnie, to będzie zażarty bój. Jedyna opozycja, która realnie będzie siekać Tuska, to będzie Ruch Palikota" - mówi Rzeczpospolitej Janusz Palikot.

Czytaj też: Palikot dla W24: Kalisz szantażował Napieralskiego "jedynką" na mojej liście

Lider Ruchu Palikota nie chce, aby jego partię nazywać "lewicową" lub "prawicową" ponieważ "łatki" te są już wyświechtane. Według niego RP jest "nowoczesny".

Janusz Palikot odniósł się również do kwestii "walki" o zdjęcie krzyża ze ściany sali sejmowej. Według niego stał się on "symbolem partyjnym", dlatego powinien zniknąć z Sejmu. Jednak czy sprawa krzyża nie jest jedynie "wrzutką", jak kiedyś świński ryj? "Proszę popatrzeć na ten tydzień. Właśnie przekazałem moją pensję poselską na organizacje społeczne. Zrobiliśmy pięć czy sześć konferencji. Nie zajmujemy się tylko sprawą krzyża" - odpowiada Palikot.

Janusz Palikot zaprzeczył również sugestii "Rzeczpospolitej", że "Gazeta Wyborcza" pompowała jego partię, drukując korzystne dla Ruchu Palikota sondaże. Według lidera RP, jego ugrupowanie miało nawet lepsze wyniki ale ostatecznie wielu wyborców przerzuciło się na PO, ze strachu przed Jarosławem Kaczyńskim.

Palikot zdradził także, że zakładał się z redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem, który był pewien, że Ruch Palikota nie wejdzie do Sejmu.

Źródło:
Rzeczpospolita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

tusk =populista
 • tusk =populista
 • 04.11.2011 01:24

PSL to mistrzowie w obrzucaniu innych swoimi winami.jak tak bedzie to albo po kawalku bedzie tusk wyprzedawal perly w koronie takie jak KGMiM,PGNiG,Orlen ,albo dojdzie do zgrzytow z bankami i polska dolaczy do krajow poludniowej europy i wtedy ten czlowiek ,ktorego celem jest tylko bicie rekordow w premierowaniu powinien skonczyc jak Lepper

Komentarz został ukrytyrozwiń
anty rusek
 • anty rusek
 • 31.10.2011 15:32

to spier...j do Rosji jak ci w Polsce żle

Komentarz został ukrytyrozwiń
powazny wyborca PIS
 • powazny wyborca PIS
 • 27.10.2011 21:05

DO zabujcy nie BOGOW a twojego szatana jak latwo okreslic po twoim wpisie co reprezentujesz bo uwazam chlopcze ze rodzice niczego dobrego cie nie nauczyli skoro ty w tak mlodym wieku takie glupoty piszesz bez zastanowienia i popierasz ateizm jak rownierz zwiazki partnerskie i inne rozwiazlosci to widac kim ty jestes.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem artykuł w Rzeczpospolitej. Palikot nie stwierdził, że popiera Tuska. Stwierdził natomiast, że nie będzie opozycją totalną, i ze stan państwa jest w takiej mizerii, że sumienie nie pozwala na bezpardonowa walkę z Tuskiem, choć ten daleki jest od jakichkolwiek reform, mają przede wszystkim na uwadze polityczną rozwagę. Wywiad w Rzeczpospolitej jest charakterystyczny dla Palikota, szybki, zwięzły i ostry. Wskazuje w nim na drogę którą uważa za najlepszą dla naszego społeczeństwa: nie na amerykańską autostradę lecz na skandynawski szlak. O tym autor przeglądu prasy nie wspomniał. A to dodaje zupełnie inny wyraz "dla urobionej w mediach gęby" tego polityka. Radzę zajrzeć do oryginału.
Wydaje mi się bardzo prawdziwy i rzeczowy.
Nie wiem tylko czy był na śniadaniu u Tuska? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 27.10.2011 17:16

Paliknot, ty sobie tę rączkę dobrze wygotuj we wrzątku,bo inaczej nikt się już z tobą nie założy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hb
 • hb
 • 27.10.2011 14:58

Jeżeli rząd nie weźmie się za konieczne zmiany, to jest pewne, że Palikot wygra wybory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tyle komentarzy, a kulturalnych parę. Zastanawia mnie czy komentatorzy w normalnym życiu też są tacy wygadani i energiczni...

A co do Palikota, to przyda nam się wreszcie opozycja patrząca na ręce PO, a nie zajmująca się w kółko samolotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mp5554
 • mp5554
 • 27.10.2011 12:56

Różne nieszczęścia są na świecie.Polskę spotka największe, kiedy Palikot zostanie premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rusek
 • rusek
 • 27.10.2011 12:14

Andrzej 08:12 Daj Boze zeby sie tak stalo za 4 lata to za pozno teraz powinni ja rozebrac i bylby spokoj w europie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gabrysia dzisiaj
 • Gabrysia dzisiaj
 • 27.10.2011 11:03

Palikot-uważaj bo lucyper może zaprowadzić Ciebie na sucho gałązkę i nie doczekasz następnych wyborów!Wiesz jak to jest w dzisiejszych czasach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.