Facebook Google+ Twitter

Palikot chce, żeby IPN sprawdził Kaczyńskich

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-07 22:13

Janusz Palikot, poseł PO, wystosował do prezes IPN-u list, w którym zwraca się z prośbą o sprawdzenie, czy bracia Kaczyńscy są spokrewnieni ze stalinowskim prokuratorem wojskowym Wilhelmem Świątkowskim. Do listu polityk dołączył zdjęcie prokuratora, na którym - jego zdaniem - widać podobieństwo do Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

Swój list do Janusza Kurtyki Palikot zaprezentował na konferencji w Kielcach. oprócz pisma pokazał również zdjęcie Wilhelma Świątkowskiego i Rajmunda Kaczyńskiego, którzy według niego są do siebie podobni.

Palikot ewentualne pokrewieństwo argumentuje tym, że Świątkowski urodził się w Grenówce w województwie odeskim, czyli tam, gdzie babka Kaczyńskich - Franciszka ze Świątkowskich. Poseł PO uważa, że, jest mało prawdopodobne, aby osoby o takim samym nazwisku pochodzące z małej wioski nie były ze sobą spokrewnione.

Polityk Platformy dodał, że nie będzie się domagał ustąpienia braci Kaczyńskich z życia politycznego. Oczekuje czego innego: "Gdyby się to potwierdziło, należy oczekiwać jednej rzeczy: zrezygnowania z takiej polityki i przeproszenia przez braci Kaczyńskich".

Rzecznik IPN Andrzej Arseniuk powiedział "Dziennikowi", że na razie trudno mu komentować tę sprawe, bo jeszcze list do IPN-u nie dotarł.

Źródło: dziennik.pl

JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.04.2009 00:36

... i słusznie... Robert jak Reuteer.
PIERWSZY pana TU, na W24 komentarz i jaki trafny! Gratulacje!
... tężcowy uśmieszek - co to takiego? ..kozie bobki... Prezidęt...? to jakaś odmiana sera? Pan jest Polakiem? ..... może z Erywania??
Czemu nie służy to aż do tego stopnia pańskiemu zdrowiu? Proszę Pana, każdy ma prawo do frustracji widząc taką krzyżówkę w takim dogodnym momencie i gdy nagle okazuje się, że nie ma już pomysłów na happening lepszych niż pokazanie palca.
Ja jestem niezależny i tolerancyjny, prosę Pana - póki ktoś nie chce mnie oszołomić bez znieczulenia. Obiektywnie patrząc- Pan nie ma tu w profilu nawet nazwiska a chce Pan sprawdzać "czyjąś rodzinkę"? Ma Pan w ogóle jakieś nazwisko? Pani Prezydentowa, mam nadzieję, Panu wybaczy, skoro nawet Pan zauważa że Ona ma klasę.
Mnie nie interesuje dlaczego pan nosi (TU?) imię Robert.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a dlaczego by nie sprawdzić.......????
jestem za sprawdzeniem, w końcu to nie kozie bobki ale Prezidęt i preześ...chcę wiedzieć kim są....skad są, jakie rodzinka K. ( za przeproszeniem) ma zasługi narodowe.Bo do tej pory jedynie Pani Prezydentowa trzyma klasę i godnośc.
a poza tym widok faceta z tężcowym uśmieszkiem, czy jego braciszka robiącego codzienne pośmiewisko z siebie nie służy mojemu zdrowiu.wielu moim rodakom pewnie też. Piszcie ...wymagajcie sprawdzenia , i nie głosujcie na tą Przegraną I Sfrustrowaną partyjkę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.04.2009 23:30

Gdy się nachylić( nad sprawą) - czuć!
Ta odeska krzyżówka jest równie interesująca, jak skrzyżowanie kota z psem lub Al.Jerozolimskich z Marszałkowską o godzinie 16 w dzień powszedni.

Czy to nie przypadek, że tak interesujący temat pojawia się zamiast odpowiedzi na pytanie, dlaczego chce się ugrać coś, czego nie da się określić, zanim będzie wiadomo czego bez Veto ugrać nie można i dlaczego, zgodnie z instrukcją, która powinna być sugestią, nie walczono o wybór kandydata, który nie był zgłoszony jako kandydat bo jakby kandydował ale inaczej?

Tego bez produktu z POlmosu - nie rozbieriiosz!... ale list z Odessy ..? lub do Odessy nie puskajut - to przecież był hit!
To wszystko ma ręce i nogi.

Ciekawe, czy w Sejmie przypadkiem nie jest przygotowywana nowa ustawa o zakazie używania alkomatu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.