Facebook Google+ Twitter

Palikot czyta teczkę Jarosława Kaczyńskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-04-25 10:40

Janusz Palikot, poseł PO, na swoim blogu napisał, że dotarł do teczki Jarosława Kaczyńskiego i cytuje jej fragmenty. Uważa, że mogliby ją również ujawnić pracownicy IPN. Zawartość teczki ocenia jako "cieniutką", czym sugeruje, że Kaczyński "opozycjonistą był cieniutkim".

"Zdobyłem ubeckie papiery, które gromadzono na temat Jarosława Kaczyńskiego" - napisał na swoim blogu Janusz Palikot. Jak wyjaśnia, dysponuje kopiami dokumentów z teczki IPN, do której dostęp mają również historycy z IPN, gdyby tylko "pragnęli zająć się przeszłością szefa PiS tak namiętnie, jak zajmowali się przeszłością Wałęsy".

"Pretorianie i wyznawcy Kaczyńskiego zrobili z Wałęsą to, co ja mógłbym dziś zrobić z ich przywódcą" - chwali się poseł PO. Ale przyznaje zaraz, że "teczka to licha", bo i Kaczyński "opozycjonistą był cieniutkim". Zawartość teczki określa jako "życiorys nudnego faceta, który niewiele znaczył w tamtych latach". Dodaje również szczerze, że "nie ma żadnej przyjemności w grzebaniu w życiorysie Kaczyńskiego".

Na swoim blogu Palikot w kilku zdaniach przedstawia to, co w teczce znalazł: "Jar był w Warszawie. Oddychał wolnością. Jeśli wierzyć tym dokumentom, a ja nie mam do nich zaufania, ponieważ stworzyli je przedstawiciele komunistycznej sotni, w dniach stanu wojennego Jar był wystraszonym i spolegliwym obywatelem. Czy to jest prawda? Nie mam pojęcia: to ubecka prawda. Dokładnie taka, jaką pokazał IPN pisząc o Wałęsie. Dla mnie ma ona kształt szamba, ale przecież niczym innym jak właśnie zawartością ubeckiego szamba zaatakowano Wałęsę" - pisze.

Poseł zaznacza wyraźnie, że nie przesądza o prawdziwości tych dokumentów. "Ja tylko cytuję dokument – na podobieństwo Zyzaka, Cenckiewicza, Gontarczyka i im podobnych. Nie robię nic, czego nie robiliby oni" – usprawiedliwia się Palikot.

Źródło:tvn24.pl
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.