Facebook Google+ Twitter

Palikot dla W24: Kalisz szantażował Napieralskiego "jedynką" na mojej liście

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-09-16 02:54

Przewodniczący Ruchu Palikota zdradził Wiadomościom24.pl kulisy nieudanego transferu Ryszarda Kalisza z SLD do jego partii.

 / Fot. W24Ryszard Kalisz jest politykiem lewicy, który od samego początku wspierał inicjatywę Ruchu Palikota. Czy rozważał przejście do jego struktur i kandydowanie do sejmu z list nowej partii?


Czytaj też: Kalisz odpowiada Palikotowi: nie szantażowałem Napieralskiego


- My nie tylko prowadziliśmy rozmowy o przejściu Kalisza do Ruchu Palikota - stwierdził nasz gość - my już byliśmy umówieni! Ryszard Kalisz wielokrotnie powtarzał, że czeka aż Napieralski go wyrzuci z SLD, żeby z tytułem męczennika przejść do Ruchu Palikota. Okazało się, że wszystko to, co mówił do mnie, do moich kolegów, do Arłukowicza, który także na początku był w tym projekcie, to było dla niego tylko narzędzie do wynegocjowania z Napieralskim "jedynki".

 / Fot. W24

Zobacz video: Janusz Palikot o SLD: Kalisz szantażował Napieralskiego, że odejdzie do Ruchu Palikota





Przewodniczący Ruchu Poparcia przyznał, że to właśnie dlatego poseł lewicy w jednym ze spotów jest określany jako "polityczna prostytutka". Dodał również, że Kalisz szantażował Napieralskiego swoim przejściem do jego partii. - Pokazywał Napieralskiemu smsy, mówił: "mam 'jedynkę' u Palikota. Albo dacie mi 'jedynkę', albo idę do Ruchu Palikota. Albo wy dajecie mi 'jedynkę', albo mnie tu nie ma" - zdradza Palikot. - Na takiej zasadzie Kalisz na końcu dostał tą "jedynkę". Ja się akurat cieszę, choć uważam, że postąpił nieetycznie. Co więcej, wybrał koniunkturalne bezpieczeństwo w SLD, a nie propozycję zmiany na lewicy. Mam do niego o to żal.

Spot Ruchu Palikota


W czerwcu tego roku Ludwik Dorn zarzucił Kaliszowi, że "posłużył się trumną Blidy jako narzędziem o godne miejsce na liście". Kalisz zaprzeczył, twierdząc, że projekt raportu końcowego z prac komisji śledczej byłby gotowy wcześniej gdyby nie wstrzymano jej prac po katastrofie smoleńskiej, a z punktu widzenia wyniku wyborczego decyzja o umieszczeniu go na pierwszym miejscu w Warszawie była "jak najbardziej racjonalna".




Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

pinokio
  • pinokio
  • 16.09.2011 15:42

nieladnie pomagac szantazyscie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 16.09.2011 15:39

palikot to folklor polityczny najgorszego sortu.kalisz do niego pasuje niemal idealnie.ci ktorzy na nich glosuja nie maja wyobrazni nie mowiac juz o odpowiedzialnosci za los tego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jes
  • Jes
  • 16.09.2011 14:07

Kalisz jest obrzydliwy i oblesny w wyglądzie i taki sam w działaniach. Tłusta, cyniczna, oblesna świnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jankiel Celemmbał
  • Jankiel Celemmbał
  • 16.09.2011 13:19

Palikot ma rację ! ta elita postkomunistyczna SLD to zwykła swołocz ,zbieranina ludzi z dawnej nomenklatury ,byłych Sekretarz działaczy PZPR MO ZOMO ORMO byłego Ludowego Wojska Polskiego i ich rodzin . Polska potrzebuje teraz w totalnej światowej recesji , lewicy o myśleniu prospołecznym , a nie popierania idiotyzmów ideowych takich jak Nihilizm ,Homoseksualizm , i infantylne myślenie o walce z Kościołem Katolickim , co nie jest możliwościom SLD do osiągnięcia aby ludzie w kraju katolickim odeszli w 30% od Kościoła i poparli SLD.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ryc
  • ryc
  • 16.09.2011 13:14

a to wszystko o o d... e potłuc i po co ta zabawa .

Komentarz został ukrytyrozwiń

pomimo, że średnio przepadam za osobą Janusza Palikota, to wydaje on mi się on podczas debat bardziej racjonalny i treściwy niż inni kandydaci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyborca
  • wyborca
  • 16.09.2011 08:31

To równiez z prędkością błyskawicy usunęliście z tego forum .
wyborca Dzisiaj 08:17
Ocena: 0 0
Pozwolę sobie jeszcze to zamieścić , gdyż jest adekwatne do rzeczywistości ,przedstawicieli w sejmie senacie tj .PO.PiS .PSL ,SLS a przede wszystkim ,wszystkich(od 20 lat) niecnych rządach
Wszyscy są wymienieni (ci wymienieni napew3no) aby dalej trwał UKŁAD BANDY CZWORGA !
Treść protestu złożonego wczoraj w Sądzie Najwyższym:

Mieczysława Burcherta, pełnomocnika Komitetu Wyborczego
Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego – i
Janusza Korwin-Mikkego, Prezesa Kongresu Nowej Prawicy



Do

Sądu Najwyższego

w m i e j s c u

w trybie wyborczym


Protest wyborczy

Na podstawie Art,. 1 p. Ustawy z dnia 23 listopada 2002 r. o Sądzie Najwyższym. (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2002 r.; Sąd Najwyższy jest organem władzy sądowniczej, powołanym do: (…) 2) rozpoznawania protestów wyborczych oraz stwierdzania ważności wyborów do Sejmu i Senatu) w powiązaniu z Art 60 § 1 ustawy o Sądzie Najwyższym oraz art. 241 § 1 Kodeksu Wyborczego - składamy protest przeciwko postępowaniu Państwowej Komisji Wyborczej – odbierającej naszym wyborcom w połowie Polski możliwość zagłosowania na swoją partię – i niezgodnie z obyczajami panującymi w krajach demokratycznych bardzo znacząco pogarszając sytuację wyborczą jedynej partii pragnącej utworzyć w Polsce Państwo Prawa.
Postępowanie PKW, sprzeczne z interpretacją SN (vide: uzasadnienie wyroku w/s KW „Nowy Ekran” - III SW 10/11) może nawet doprowadzić do skandalu, jakim byłoby unieważnienie wyborów.
Protest dotyczy dwóch kwestii:
1) Interpretacji Kodeksu Wyborczego, zgodnie z którym prawo do zgłaszania komitetów w całym kraju mają partie, które zarejestrowały swoje listy w ponad połowie (tu: 21) Okręgów wyborczych. KNP listy takie zarejestrował. Wątpliwość dotyczy terminu: czy chodzi o listy zgłoszone w terminie i (być może potem) zarejestrowane – czy o listy zgłoszone i zarejestrowane w tym terminie. Np.p.prof.Piotr Winczorek uważa, że oczywiście słuszna jest interpretacja pierwsza (bo Ustawodawca nie mógł uzależniać losu partii od tempa działań OKW!) - i podobnie twierdzi p.prof.Ryszard Piotrowski: („Z przepisów Kodeksu Wyborczego wynika dopuszczalność wydania komitetowi wyborczemu, którego listy zarejestrowano co najmniej w połowie okręgów wyborczych, zaświadczenia o spełnieniu tego warunku jako przesłanki dokonania przez ten komitet, na podstawie wydanego zaświadczenia, niezwłocznego zgłoszenia dalszych list bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców, także po 40 dniu przed dniem wyborów, jeżeli okręgowa komisja wyborcza dokonała rejestracji listy przesądzającej o spełnieniu tego warunku po 40 dniu przed dniem wyborów”) - jednak PKW stoi na stanowisku, że to zarejestrowanie przez OKW musi nastąpić 40 dni przed dniem wyborów - mimo że wymóg taki nie jest wpisany do art 210 § 2 KW, który stanowi podstawę do rejestracji list bez podpisów (Art 210 § 2 mówi: „Komitet wyborczy, który z zachowaniem wymogów określonych w § 1 zarejestrował listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów wyborczych, uprawniony jest do zgłoszenia dalszych list bez poparcia zgłoszenia podpisami wyborców." - nie wspominając o terminach).
Przy takiej interpretacji (jest to sprzeczność między dwoma artykułami KW) PKW mogłaby przez proste opóźnienie rejestracji nie dopuścić do wyborów dowolnej partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wyborca
  • wyborca
  • 16.09.2011 08:28

Czego prawdy się boicie , że usunęliście to i post pani Jadwigi kowalczyk .
wyborca Dzisiaj 08:11
Ocena: 0 0
Pani Jadwigo Kowalczyk musi Pani przyznać ,że jedynie pan Janusz Palikot jest realną siłą ten układ -bandy czworga zachwiać .Wreszcie Polacy niech widzą( niech klapki z oczu im ni zakrywają ) , że kler w Polsce ma się dobrze niczym u Pana Boga za piecem ;nie płacą podatków i są na utrzymaniu naszego budżetu(katecheci , subwencje, darowizny po 15 ha na parafię , kapelani nawet dopłaty do ziemi JAKO ROLNICY!!, ) i to jest nagminne .Wreszcie nasi żołnierze wrócą z wojny ;nie naszej wojny-z Afganistanu do kraju!
Układ –BANDY CZWORGA - zdaje sobie doskonale sprawę , że Ruch Palikota w znaczny sposób im ukróci sielankę !Janusza Korwin- Mikke (chyba skutecznie wyeliminowali z walki o sejm) nie rejestrując jego komitetu wyborczego , znajdując jakiś kruczek prawny(zrobiono to wyraźnie w sposób cyniczny i niczym mafia , a może to jest właśnie mafia udająca , ze są partiami politycznymi )!!!!
Układ –BANDY CZWORGA - zdaje sobie doskonale sprawę , że Ruch Palikota w znaczny sposób im ukróci sielankę !Janusza Korwin- Mikke (chyba skutecznie wyeliminowali z walki o sejm) nie rejestrując jego komitetu wyborczego , znajdując jakiś kruczek prawny(zrobiono to wyraźnie w sposób cyniczny i niczym mafia a może to jest właśnie mafia udająca , ze są partiami politycznymi )!!!!