Facebook Google+ Twitter

Palikot dokonał aktu apostazji: "Należałem do kościoła Wojtyły"

Janusz Palikot dokonał aktu apostazji i wykluczył się z instytucji Kościoła katolickiego. "Należałem do kościoła Karola Wojtyły czy Józefa Tischnera. Nie chcę należeć do kościoła Rydzyka i Michalika" - powiedział kontrowersyjny poseł.

Sonda

Gest Palikota to

 / Fot. Łukasz Gdak/Poznań Nasze MiastoPalikot stwierdził, że gdyby, Jan Paweł II po raz drugi przyszedł na świat, to również nie chciałby należeć do Kościoła o twarzach: Rydzyka czy Michalika. To nie pierwsza sytuacja, gdy polityk Ruchu Palikota snuje własne proroctwa, w których główną rolę odgrywają postacie, jednoznacznie kojarzone z Kościołem katolickim.

Kościół przybudówką PiS?

Wcześniej poseł Biedroń powiedział, że gdyby Jezus Chrystus żył, to by z pewnością założył Anonymousa. Janusz Palikot dodał, że dzisiaj Kościół stał się przybudówką PiS i to jest główna przyczyna tego, że jest dzisiaj zamknięty i ksenofobiczny.

Jak widać Jarosław Kaczyński jest bardzo ważną postacią w życiu lidera RP. To właśnie pod wpływem Kaczyńskiego, Palikot zmienił swój stosunek do krzyża; wcześniej uważał go za symbol narodowy, dzisiaj domaga się usunięcia go, z miejsc publicznych.

Palikot, zaapelował również do swoich przyjaciół, którzy mogą być zszokowani jego decyzją, aby uszanowali jego wybór.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

cham
 • cham
 • 20.05.2012 21:48

Do KRASZEWSKIEGO CIOTY. Palikot przed dokonaniem apostazji podał się kastracji i onanizacji. Kraszewski Ty mylisz kolejność i zaczynasz robić od końca. Ty obywatelstwo izraelskie dostaniesz za wygląd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
 • ania
 • 20.05.2012 20:01

A Kościół jest Chrystusowy, tylko my go tworzymy...
Biblii nie czytał? A tam jest nawet taki fragment, jak apostoł akurat to wyjaśnia!:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciotokotoujo
 • ciotokotoujo
 • 20.05.2012 10:06

rydzyk i michalik to heretycy.papiez by si za nich wstydzil.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czemu wszystko ma mieć jakiś aspekt finansowy? Na TVN'ie w reportażu o apostazji Palikota dyżurny redaktor od politycznego prania mózgu też usiłował to wmówić. Że osobom nie chcącym mieć nic wspólnego z kościołem głównie chodzi o gotówkę. Bardzo mi to niestety przypomina argumentację z PRL, gdzie wszelkie osoby krytykujące system też miały być skoncentrowane wyłącznie na pieniądzach.
Ja tam się nie dziwię, że ludzie występują z kościoła - po prostu nie chcą mieć nic wspólnego z taką organizacją i przyjmują czysto chrześcijański punkt widzenia, że pośrednicy im niepotrzebni.
A co do samego Palikota, to jego oficjalna rezygnacja dobrze zrobi naszemu społeczeństwu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek Chorążewicz Dzisiaj 00:22
"Dla mnie śmieszne jest demonstracyjne publiczne okazywanie swojej wiary, w czym gustuje duża grupa posłów, senatorów i innych znanych ludzi."
Czy jest Pan nietolerancyjny i niedzisiejszy? Co kraj to obyczaj. Trzeba wziąć pod uwagę ze niektory obywatel "bez całkowitej rezygnacji z chrześcijaństwa nigdy nie otrzyma obywatelstwa izraelskiego, tylko status tymczasowego rezydenta.". To sa sprawy wazne. Na przyklad pan Władysław Bartoszewski chlubi sie publicznie tym, ze jest honorowym obywatelem Izraela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie śmieszne jest demonstracyjne publiczne okazywanie swojej wiary, w czym gustuje duża grupa posłów, senatorów i innych znanych ludzi. Również publiczne występowanie z kościoła, apostazją zwane (straszne słowo, dla przeciętnego starszego człowieka trudne do wymówienia...) jest takim samym aktem. W obu sytuacjach są to teatralne puste gesty. Jedni i drudzy wiedzą, że to gra. Komu to potrzebne?
Apostaci myślą, że w ten sposób uciekną od utrzymywania kościoła... Wy naprawdę w to wierzycie? W naszym kraju?

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz ciotas
 • janusz ciotas
 • 19.05.2012 23:59

@ad rem-twoim " bogiem" jest paplikot.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 19.05.2012 23:24

@ wpis godz . 22, i poniżej .....jeśli uznajecie się za ludzi wierzących i katolików to nie wiem w jakiego Boga wierzycie ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciota janusz
 • ciota janusz
 • 19.05.2012 22:00

@ad rem-taki śmieć jak ty, ma zaklepane miejsce w piekle, o Kościele zapomnij.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciotowaty janusz
 • ciotowaty janusz
 • 19.05.2012 21:37

@ujkot-masz rację, paplikot ma prawdę w dupie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.