Facebook Google+ Twitter

Palikot donosi do prokuratury

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-08-04 19:33

Janusz Palikot (PO) złożył do prokuratury dwa zawiadomienia: o popełnieniu przestępstwa przez posła PiS Adama Hofmana, drugie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby protestujące przeciwko przeniesieniu krzyża.

Jak informuje serwis dziennik.pl, Janusz Palikot uważa, iż Hofman w poniedziałkowym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" podżegał do zabicia go. "Wezwanie do tego, by znaleźć jakąś gałąź i skończyć wreszcie z Januszem Palikotem jest, czy się tego chce, czy nie (...), podżeganiem do zabójstw" - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie poseł PO.

Hofman powiedział w wywiadzie dla "GW": "Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź".

Drugie zawiadomienie odnosi się do zajść, jakie miały miejsce we wtorek przy Krakowskim Przedmieściu w związku z przeniesieniem krzyża. Grupa ludzi uniemożliwiła przeniesienie krzyża do kościoła św. Anny.
"Wczoraj miało miejsce zbezczeszczenie krzyża jako symbolu religijnego, urażenie uczuć religijnych poprzez formuły modlitewne wobec księży stosowane wtedy, kiedy się odgania, czy wygania szatana w kościele katolickim" - powiedział Palikot.

Sądzę, że szczególnie ten drugi wniosek ma racje bytu. Na Placu Prezydenckim złamano ewidentnie prawo. Dziwi jedynie fakt, że prokuratura nie wszczęła śledztwa z urzędu.

Dokonano bowiem czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych; w sposób zorganizowany uniemożliwiono odprawienie zapowiedzianej mszy świętej, słowem i czynem znieważono hierarchów kościelnych oraz obrażano wielokrotnie uczucia religijne wielu Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

5* za Palikota strażnika cnót i honoru. Panie Kazimierzu a może tak odpuścimy sobie tego''błazna''? Henryku ten pan nie zasluguję na ten tytuł on jest klaunem. Stańczyk ,Chicot/ błazen królów Francji''to giganci przy tym ''polderze'' Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Palikot, choć w czapce Stańczyka, robi swoje. To niegroźny błazen. Gorzej z tymi, co błazna chcą sądem straszyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.08.2010 21:43

Czekam na informacje w tej materii od Pana, pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.