Facebook Google+ Twitter

Palikot donosi na medyczne odpady

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-07 19:32

Poseł Janusz Palikot zawiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o podejrzeniu stosowania praktyk monopolistycznych przez przedsiębiorstwa zajmujące się spalaniem odpadów medycznych.

Szef komisji Przyjazne Państwo mówi, że komisja próbuje ograniczyć monopol spalarni odpadów medycznych. Gra toczy się o ogromne pieniądze i od wielu lat przedsiębiorcom udaje się blokować złamanie monopolu.

Jednak - jak mówi Palikot - w innych krajach europejskich istnieją różne rozwiązania: między innymi poprzez selekcję odpadów na kilka kategorii, czy dopuszcza się na likwidację tych odpadów wieloma technologiami. Palikot podkreśla, że w Polsce stosuje się tylko jeden sposób utylizacji.
Palikot podejrzewa o stosowanie lobbingu i praktyk monopolistycznych między innymi rzeszowską spółkę EKO-TOP, która ma spalarnie w Rzeszowie, Łodzi i Opolu.

Z tą firmą - według Janusza Palikota - związani są senator PiS Zdzisław Pupa, były senator AWS Józef Frączak, były starosta powiatu kolbuszowskiego Bogdan Romaniuk (PiS) oraz były dyrektor podkarpackiego urzędu wojewódzkiego Janusz Kurnik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.