Facebook Google+ Twitter

Palikot i kalejdoskop jego poglądów

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-04-13 19:46

Europa Plus istnieje od stycznia. Ruch zyskał ostatnio nowego lidera - Aleksandra Kwaśniewskiego. Być może wkrótce dołączy do nich bezpartyjny Ryszard Kalisz. Zobaczmy, jak dwa lata temu Janusz Palikot oceniał tych dwóch lwów lewicy.

Janusz Palikot i Marek Siwiec powołali do życia Europę Plus w styczniu. Niedawno lewicowy ruch zyskał nowego lidera - Aleksandra Kwaśniewskiego. Być może wkrótce dołączy do nich wyrzucony z SLD Ryszard Kalisz, który zapowiedział, że w najbliższym czasie ogłosi, jak ma się potoczyć jego "nowe życie".Zobaczmy, jak jeszcze półtora roku temu Palikot oceniał tych dwóch lwów lewicy. Zajrzałem do "Kulis Platformy", wywiadu-rzeki z 2011 roku. Przewodniczący tworzącego się wówczas Ruchu Poparcia Palikota opowiedział w nim Annie Wojciechowskiej nie tylko o Platformie Obywatelskiej. Dostało się wielu, tym z prawa i tym z lewa. O Kwaśniewskim mówił wprost: nigdy nie był moim idolem, nie kibicowałem mu podczas wyborów, moim zdaniem ma problemy z alkoholem, tylko nikt nigdy nie zrobił z tego afery, gdybym mógł wezwałbym go do zrobienia badań. A mimo wszystko, stał wczoraj obok Kwaśniewskiego podczas konferencji prasowej Europy Plus z rękami założonymi z tyłu i uśmiechał się do dziennikarzy, podczas gdy prawica kąśliwie komentowała dziwne zachowanie jego nowego politycznego partnera. Ryszard Kalisz natomiast miał mówić Palikotowi, że działa na boku, bo lepiej jeśli SLD sam go wyrzuci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Nie poczułem się ani trochę dotknięty. Nie czytałem Ozonu. Nie identyfikuję się z żadnym z polityków. W ogóle traktowanie ich serio jest co najmniej pocieszne. Znam po prostu pana polityka z poparciem w naszym społeczeństwie, który to pan naprawdę głosi same kretynizmy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z całego serca przepraszam , że uraziłem uczucia Pana Winka.
Nie przypuszczałem ,że osoba o tak światłych poglądach może identyfikować się z politycznym indywiduum jakim jest Palikot.
Rozumiem , że pan Grzegorz był z swego czasu zagorzałym czytelnikiem katolicko-konserwatywnego tygodnika Ozon , którego właścicielem był wspomniany w artykule człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miler nie ma co się obawiać konkurencji "Europa plus" Wystarczy, że Palikot publicznie pokur..., a Kwaśniewski "zaleje palę" i wszystko wróci do normy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Robert Kamiński - kretyni w Polsce to mają innego guru... (Nie nie mam na myśli pana prezesa...)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.04.2013 19:24

Janusz Palikot nie jest już "idolem", bo nie zajmuje się żadną z obietnic wyborczych, jakie złożył. A złożył ich wiele i dzięki temu udało mu się dostać do parlamentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przynajmniej kilkuset kretynów zamieszkujących w Polsce ma swojego idola.
Dla innych to ucieleśnienie ideałów Wielkiego Wschodu w polityce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Palikot od reszty tym się różni, że jest zamożny i nie ma parcia do władzy żeby się ustawić. W sumie w tym kraju to coś nowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.04.2013 15:55

Nagła zmiana poglądów w dużej partii, na przykład PO, tłumaczona by była potrzebą "odbudowy Polski od podstaw", "przeciwstawieniem się siłom niszczącym Polskę", etc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma znaczenia, czy Kalisz z Milerem będzie w SLD, PO czy PiS, a Palikot w PSL czy w Partii Przyjaciół Piwa. Ważne przecież jest to, co ci dżentelmeni myślą i co już zrobili.
Czy naprawdę tak bardzo by się zmieniło, gdyby nastąpiła "nieoczekiwana zamiana miejsc" i Tusk zamieniłby się z Kaczyńskim?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.04.2013 13:42

"Współczesny polityk establishmentowy nie jest przywiązany do idei, nie jest głosicielem odrębnych prawd. Współczesnego polityka można sprzedawać i kupować, wyganiać i zapraszać, niemalże jak piłkarza."

I wyceniać, jak robił to Graś i Palikot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.