Facebook Google+ Twitter

Palikot i Ziobro w TVN. Tygodnik "Niedziela" grozi sądem

Janusz Palikot (Twój Ruch - Europa Plus) i Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) byli gośćmi programu "Kropka nad i" Moniki Olejnik. Dyskusja w studiu zdążyła już zainteresować tygodnik katolicki "Niedziela", który zachęca wiernych, by składali donosy. Było burzliwie i piekielnie.

 / Fot. Piotr Smoliński/PolskapresseSpotkanie dwóch reaktywnych osobowości w "Kropce nad i" nie mogło zwiastować atmosfery odstającej grozą od wizji klęski żywiołowej, jaka może nawiedzić Polskę w najbliższych dniach pod postacią powodzi. Janusz Palikot (Twój Ruch - Europa Plus) i Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska) zaprezentowali pełną gamę przeciwieństw i wzajemnego niezrozumienia. Nie odnotowano rękoczynów.

Blask Aleksandra Kwaśniewskiego

Monika Olejnik zapoczątkowała rozmowę przypomnieniem doniesień amerykańskiego portalu Buzzfeed.com o pewnej ukraińskiej firmie w której doradztwem zajmuje się Aleksander Kwaśniewski. Prezydent udziela się w spółce gazowej Burisma Holdings, należącej do Mykoły Złoczewskiego, byłego ministra energetyki, za rządów Wiktora Janukowycza. Olejnik dodaje, że według premiera Tuska "jest to niefajne." Jak można było się spodziewać, Zbigniew Ziobro odniósł się z właściwym sobie tonem zdradzającym merytoryczne przygotowanie: "No cóż, to pokazuje prawdziwe oblicze Aleksandra Kwaśniewskiego. Tam gdzie pieniądze, tam kończy się idea i wartości" - zdaniem ministra sprawiedliwości mamy do czynienia ze sprzeniewierzeniem się człowieka - "Szkoda, że to ukrywał." Ziobro zdaje się być rozżalony.

Zgoła odmienne stanowisko prezentuje Janusz Palikot, który potwierdził, że Aleksander Kwaśniewski dał znaczące poparcie dla jego kampanii wyborczej. Skrótowo przypomniał, że były prezydent wytłumaczył już był na konferencji prasowej, iż spółka gazowa jest firmą ukraińską i prace wydobywcze prowadzi na terenie swojego kraju. Tym samym uniezależnia Ukrainę od gospodarczego prymatu Rosji. Sam właściciel spółki jest człowiekiem, który poróżnił się swego czasu z Janukowyczem. "W tym sensie, Kwaśniewski wspierając kogoś kto jest w konflikcie z Janukowyczem tylko robił dobrze Ukrainie, a nie źle, ale nie moją rzeczą jest go tłumaczyć w tych wszystkich aspektach." Ziobro dodaje: "To są słowa, którymi usiłuje się przykryć skandal" - przypomina, że Aleksander Kwaśniewski był już bohaterem afer, np. zażyłość z dyktatorem państwa, które wchodziło w skład ZSRR. Ziobro nie jest tą całą historią zdziwiony.

Moc Tomasza Adamka

 / Fot. Mikołaj Suchan/PolskapresseEmisja krótkiego materiału z udziałem Tomasza Adamka wywołuje gwałtowną reakcję Janusza Palikota. Słynny pięściarz napomknął o chorobie za jaką uważa homoseksualizm i wypowiedział kilka innych intrygujących kwestii. "Chce pan zrobić pośmiewisko z Polski w Europie?!" - założyciel Twojego Ruchu zwrócił się z nutką rozpaczy do Zbigniewa Ziobry - "To jest kompromitujące. Już pomijam język jakim ten człowiek mówi; niesprawność pod każdym względem." Wzburzenie Palikota i dalszy szturm w obronie puryzmu językowego potęgował fakt, iż Adamek wspomniał, że zna księży, którzy mają wiedzę o wspomnianej chorobie. Napięcie starała się rozładować Monika Olejnik zagadując do Zbigniewa Ziobry, czy popiera egzorcyzmy jako środek skuteczny w uleczaniu homoseksualistów. Minister sprawiedliwości przemówił jednak pierwej głosem goryczy do szefa Twojego Ruchu: "Skala cynizmu jaką zaprezentował przed chwilą pan przewodniczący Palikot jest chyba tylko możliwa w jego wydaniu, bo odwoływanie się do Jezusa Chrystusa i chrześcijaństwa w przypadku tej wizji jaką na co dzień raczy nas Janusz Palikot i jego partia, to naprawdę, to są Himalaje hipokryzji." Przywołuje postać Ewy Wójciak, dyrektor Teatru Dnia Ósmego w Poznaniu, kandydatki TR-EP do europarlamentu. Jej obrazoburczą wypowiedź pod adresem papieża uważa za znamienną dla polityki Janusza Palikota. Nie zapomina przy tym wtrącić słowa aprobaty dla egzorcyzmów, by podkreślić swoje stanowisko wobec homoseksualistów. Przede wszystkim, żadnych przywilejów: "Na przykład, zawieranie tak zwanych, de facto, małżeństw homoseksualnych, czy adopcja dzieci. Coś, coś co jest forsowane" - Zbigniew Ziobro zwraca uwagę na projekty ustaw jakie pojawiają się co i rusz. Dopoki on stoi na straży właściwego porządku i czuwa, nie przedostanie się żadna ustawa luzująca więzy demokracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To chyba wyścig w starym stylu: Miłość, Pokój, Odpoczynek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomówienia i znieważenia są przestępstwami ściganymi z oskarżenia prywatnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ spięcie! A ile sekundantów w tym pojedynku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.