Facebook Google+ Twitter

Palikot jak Róża Luksemburg: Trzeba się wyrzec polskości

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Aleksandra Kwaśniewskiego, na którym obecni byli ludzie o lewicy. Był tam również Janusz Palikot, który podczas swojego wystąpienia powiedział, że trzeba się wyrzec polskości

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiNa spotkaniu byli obecni najważniejsi reprezentanci lewicy w Polsce: Józef Oleksy Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz, lider Ruchu Janusz Palikot, twórca Gadu-Gadu Łukasz Foltyn, socjolog prof. Janusz Czapiński, założyciel „Krytyki Politycznej" Sławomir Sierakowski, poseł Platformy Dariusz Rosati, szef Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski, doradca prezydenta Tomasz Nałęcz i senator Marek Borowski.

Palikot wypowiedział te słowa w kontekście Unii Europejskiej, zasugerował, że polskość jest przeszkodą w większej integracji Polski w UE. Tak więc, wyrzeczenie się polskości jest w naszym interesie.

Takie tezy nie spodobały się Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, który zaapelował do pomysłowego posła, aby nie szalał - czytamy na wprost.pl

Tymczasem Janusz Korwin-Mikke na swoim blogu przypomniał, że takie rzeczy głosiła już dawno Róża Luksemburg: "Polacy muszą wyrzec się swojej polskości, żeby móc przemienić się w socjalistów, bo przecież socjalizm pasuje do Polaków jak siodło do krowy" - JKM przypomniał złotą myśl wielkiego przywódcy Józefa Stalina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

ogrodnik
 • ogrodnik
 • 21.02.2012 09:04

Grzesiu ty lepiej skasuj te doniczki ,bo dobrze to dla twojej głowy się nie skończy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Łukasz Brzezicki - a w ogóle któraś z partii ma jakikolwiek pomysł? Oni to potrafią tylko władzę zdobyć i w miarę się przy "podłużnym pojemniku do karmienia" utrzymać... W sumie wszyscy są siebie nawzajem warci, a RP przynajmniej wychowa co poniektórych ordynusów. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 20.02.2012 20:59

Polska była,jest i będzie.Partia paplikota jest epizodem,ponieważ większość jej zwolenników niedługo wyląduje na odwyku lub w wariatkowie.Ludzie paplikota doznają oświecenia będąc na marginesie życia,a sam szef, wielki kocur zje swój nadpalony ogon na ostatnią zagrychę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby wyrzec się polskości trzeba być Polakiem.
Wiem jakiej narodowości była Róża Luksemburg, ale co do Palikota to mi tylko Marsjanie przychodzą do głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 20.02.2012 18:58

już mam obywatelstwo południowoafrykańskie ,ale jak mnie się opłaci mogę być Marsjaninem albo Eskimosem mam gdzieś zacofaną polskę i patriotyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.02.2012 18:57

Problem w tym, Panie Grzegorzu, że w wykonaniu Palikota nie bardzo jest co zaczynać. Poznał Pan jego pomysł na Polskę w kryzysie? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A po piąte media i partie się już przyzwyczaiły do wygodnej sytuacji, że w sejmie są PSL, SLD, PO i PiS - te dwie ostatnie w trakcie wiecznej wojny podjazdowej.
Wszyscy już myśleli że to tak zostanie, różne telewizje ostatnio ograniczyły ofertę programową do relacji z wojenek (bo tak taniej i łatwiej), a partie myślały, że tak już zostanie na zawsze więc zajmują się wszystkim tylko nie wyborcami.
Z przyjemnością patrzę na RP w sejmie i na tych pacanów (z 4 w/w partii), którzy nie zauważyli jeszcze, że wszystko się kiedyś kończy tylko dalej robią to co przedtem. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.02.2012 18:51

Ja bym to nazwał genem Tymochowicza, nie genem Leppera.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.02.2012 18:49

Panie Robercie, również z Pana podatków finansowane są w Polsce trzy rodzaje aborcji: kiedy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, kiedy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, kiedy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego. Pewnych rzeczy nie zmienimy, ale na niektóre możemy mieć jakiś wpływ (np. na znaczne zmniejszenie uposażeń księży czy wyjaśnienie błędów Komisji Majątkowej i zwrot niesłusznie przyznanych Kościołowi pieniędzy).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, twierdzenie, iż 10% wyborców Palikota to ćpuny jest bzdurą- to nie jest takie proste. Przede wszystkim Palikot chce przejąć zawiedzionych wyborców PO, wierzących w wartości demokratyczno-liberalne oraz państwo obywatelskie. Po drugie antyklerykalny elektorat- ateizm jest coraz bardziej popularny w Europie i Palikot o tym doskonale wie. Po trzecie młodzież, dla której palenie trawki to powszechność. Skoro niczego oczekujemy od władzy, a ta jest w stanie załatwić chociaż legalizacje marihuany- tow wiadomo na kogo głosować. Po czwarte elektorat znudzony "Bandą Czworga"- Palikot jest błyskotliwy, przebojowy, niebanalny- takiego człowieka szukają znudzeni ludzi - polityka barwnego. Do tego Palikot ma gen Andrzeja Leppera, to znaczy jest odważny i wali prawdę między oczy. Przynajmniej tak im się wydaje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.