Facebook Google+ Twitter

Palikot: Kaczyński powinien wyjechać z Polski na Krym

Do Euro 2012 miesiąc, a polscy politycy na dobre uprawiają już igrzyska. PiS wciąż podtrzymuje bojkot. PO apeluje: nie obrzydzajcie Polakom Euro. A prezes Kaczyński tłumaczy: bojkot Euro pomaga Julii Tymoszenko. Zbigniew Ziobro zaś twierdzi, że Kaczyński o bojkocie Euro mówi zupełnie jak Erika Steinbach.

Janusz Palikot, przeciwny bojkotowi Euro, proponuje: "Niech Jarosław Kaczyński wyjedzie na czas mistrzostw z kraju. Może nawet na Ukrainę, na Krym, tam wykąpie się w morzu, popatrzy na dziewczyny. Ponieważ obawiam się, że jego pobyt w trakcie zbliżających się uroczystości Euro, "może w sposób nieodwracalny doprowadzić do klęski wizerunkowej tego przedsięwzięcia".

Janusz Palikot, którego dziennikarze zachodni jeszcze pół roku temu określali mianem politycznego błazna, brylując w polskich mediach przekonuje, że jest przeciwny bojkotowi Euro 2012. I potępia wszystkich, którzy są za bojkotem. Uderza ostrzem krytyki jedynie w prezesa PiS. To za nawoływanie do bojkotu Euro na Ukrainie.

Tymczasem poseł Ruchu Palikota, do niedawna gwiazda PO, Łukasz Gibała apeluje: "Niech Donald Tusk wywrze presję na Ukrainę". Prosi premiera, żeby wyszedł "z szeregiem konkretnych propozycji" w obronie Julii Tymoszenko, aby jej sytuacja uległa zmianie.

Janusz Palikot, proponując Jarosławowi Kaczyńskiemu wyjazd z Polski, ma nadzieję, że na przykład na Krymie prezes odpocznie i orzeźwi się po kąpieli w morzu. Jego zdaniem, byłaby to też wyjątkowo dobra okazja do sprawdzenia – pisze gazeta.pl, jak sobie radzą rosyjskie służby specjalne, kiedy nie ma Kaczyńskiego. "Bo jak on jest, to Rosjanie nie potrzebują służb, wiadomo, że jest Kaczyński i można na nim polegać. Każdego miesiąca zrobi coś przeciwko polskim interesom" – wyjaśnia gadatliwy Palikot.

Poseł Łukasz Gibała przestrzega i wzywa: "Nie bojkotujmy Euro i ratujmy demokratyczną Ukrainę. Świadomie używam spójnika "i", gdyż te dwie sprawy są połączone w taki sposób, że rozwiązanie jednej jest rozwiązaniem drugiej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

McCafe
  • McCafe
  • 10.05.2012 09:09

Ja bym proponował by ci z Ruchu Fiuta odpoczęli .... że oni, nie boją się chodzić po ulicach!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 09.05.2012 21:59

Czy Ukraińcy chcą do rodziny krajów demokratycznych .... nie . Pan Gibała niech nie narzuca komuś ustroju jak kiedyś nam. Społeczeństwo Ukrainy samo musi do tego dojrzeć . Zawiedli się na Tymoszenko i Juszczence . To oni wybrali Janukowycza . Jedno jest przerażające w tym wszystkim , raptem politycy europejscy się obudzili i walczą o uwolnienie Julii. Gdzie byli do tej pory ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.