Facebook Google+ Twitter

Palikot: Kapitalizm to najbardziej bezwzględna i nieuczciwa religia

Stołeczne Święto Pracy nie miało jeszcze w wolnej Polsce tylu przedstawicieli SLD i OPZZ w pochodzie majowym. Nie było również tak bojowej atmosfery. Tym razem lewica miała jednak różne oblicza - SLD i Ruchu Palikota.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiTegoroczne Święto Pracy w Warszawie było z kilku powodów wyjątkowe. Po pierwsze - obchodziło je dwie partie lewicowe - każda po swojemu. Po drugie - przez miasto przeszły trzy spokojne manifestacje. Po trzecie - wszystkie trzy były bez zakłóceń. Po czwarte - jak nigdy, zabrakło przeciwników.

Dwie partie lewicowe miały odrębne i całkiem odmienne pomysły świętowania Święta Pracy. Leszek Miller ze swoim SLD i związkowcami z OPZZ szedł ulicami stolicy w manifestacji 1-majowej, a Janusz Palikot ze swoją partią świętował pod dachem Pałacu Kultury i Nauki na partyjnym kongresie.

Każdy z dwóch liderów lewicy podkreślał w przemówieniu zupełnie coś innego i przeciwnego. Łączyło ich jedynie jedno słowo: kapitalizm. Leszek Miller potępiał kapitalizm za metody deptania wartości pracowniczych i w ogóle człowieka. A Palikot domagał się ostro - o ironio - "korekty kapitalizmu". A przecież Janusz Palikot to milioner kapitalista, obuty w kalosze socjalisty lewicowego.

I tenże tęgi "lewicowiec", który jeszcze kilka lat temu wydawał i finansował katolickie pismo konserwatywne, a wcześniej pobierał nauki filozoficzne na lubelskim KUL – od kilku miesięcy nagle rżnie ostrego lewicowca, niemalże komunistę. W ekstrawaganckim przemówieniu na scenie Sali Kongresowej w
stolicy, mówił ludziom pracującym, że nie można dawać wiary, iż dziś w Polsce wolny rynek stworzy miejsca pracy.

Nie można w to wierzyć, dopóki wolnym rynkiem będą rządzić kapłani, biskupi i papież polskiej polityki. Ściślej - powiedział, że dziś już wiemy, że "wolny rynek i wszyscy jego kapłani - z arcybiskupem Tuskiem, biskupem polowym Pawlakiem i papieżem kapitalizmu politycznego Kaczyńskim - nie dadzą rady dalej wmawiać nam, że wolny rynek stworzy miejsca pracy".

W tej sytuacji Palikot w Sali Kongresowej, podczas kongresu swego Ruchu, zaproponował pakiet zmian społeczno-gospodarczych pod nazwą "Korekta kapitalizmu" - pisze TVP Info. Problem w tym, czy to pakiet propozycji dla ludzi, czy dla Palikota, jako przedsiębiorcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

wink
 • wink
 • 02.05.2012 19:56

Grzesiu W. czy ty nie za dużo pierdzielisz ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
cociokot
 • cociokot
 • 02.05.2012 19:46

Puchacz mówisz 50% racji-będziesz wpierdzielał łupiny od ziemniaków,jeśli będzie więcej takich filozofów jak ty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 02.05.2012 18:39

powiedzmy ze palikot ma co najmniej 50% racji i mówi .. z sensem ... z tym ze na lewicy PIS z swoja teoria leninowską spisku no i ten ścisly sojusz z związkami zawodowymi to typowe objawy lewactwa .. na prawicy tylko PO ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Adam Dzisiaj 14:05
Prawie mnie zrozumiałeś. Nie wiem ile masz lat, ale jeżeli jesteś młody (no tak tylko co to znaczy?), to nie trać czasu na zmienianie świata, tylko zmieniaj swoje najbliższe otoczenie. Zbyt dużo złotoustych cwaniaczków przewinęło się chociażby od 1989 roku i mnie już żaden w tej chwili nie zachwyci swoimi zamierzeniami, bo "kończył" każdy czy każda podobnie.
Mnie nie interesują zamiary, tylko efekty. A z krzyżem dla mnie nigdy nie było problemu, bo wszyscy wiedzą, gdzie jest dla niego miejsce. Niektórzy udają, że nie wiedzą. Tylko, jeżeli tak inteligentny facet, jak Palikot, bierze się za rzecz skazaną dzisiaj na niepowodzenie, to po co to robi? Po to żeby błysnąć antyklerykalizmem, aby się z tej szarzyzny jakoś wyróżnić. Porywając się z motyką na słońce, stał się nieskutecznym błaznem. Myślałem, że on będzie trwał w tym postanowieniu, ale tak jak zawsze przeważyły rozgrywki, a nie chęć zrobienia czegoś dla przywrócenia normalności. Przestraszył się odzewu, tych co to za krzyż, gdyby mieli kałachy, to używaliby bez zastanowienia. I odpuścił...
A okładanie się z Millerem jest na rękę praktycznie wszystkim, bo są igrzyska. A ich wzajemne wytykanie sobie błędów przypomina sytuację, gdy "kocioł przyganił garnkowi". Żałosne. Bardziej żałosne niż dyskusje tuzów od finansów naszego państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciotokot
 • ciotokot
 • 02.05.2012 17:11

Brawo Ruch Fiuta- fiuty wsiech stran łączcie się.Ten koleś z Biłgoraja, to nowy Lenin,nowy komuchmen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żadnemu z polityków na świecie nie zależy na tym żeby w kraju było dobrze tylko głównie na stanowisku, zaszczytach i płynących z tego korzyściach majątkowych. W demokracji są zmuszeni do dbania o państwo, bo się boją że przepadną w wyborach.
A Palikota "przeskoki" lubię, bo widzę, że facet traktuje politykę ze sporym dystansem i ma z nią mnóstwo dobrej zabawy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 02.05.2012 16:02

@ Panie Chorążewicz a za komuny miała męża stanu premiera ? Komuna zostawiła bagno to i transformacja kuleje. Uczymy się demokracji , nawet Miller a takie " józiolenie " to nasza przywara narodowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 02.05.2012 15:55

Coś się Palikotowi szajbki poluzowały. Kapitalista z kilkoma fabrykami mówi o własnej nieuczciwości . Ciekawe ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdawało mi się, że jak ktoś jest filozofem z wykształcenia, to będzie przynajmniej na tyle logiczny, żeby nie mówić jednego dnia: "nie przeszkadzają mi krzyże w szkołach czy innych miejscach publicznych (...) Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. Dlatego – inaczej niż w Hiszpanii – nie można bezmyślnie walczyć z krzyżem" a innego, ze "Krzyż z Sejmu musi zniknąć".
Ubolewa w wywiadzie z Jackiem Żakowskim nad brakiem świeckości państwa.: "Nie potrafimy oddać, przejąć władzy po wyborach bez elementów religijnych". Ale składając przysięgę sejmową mówi "„Tak mi dopomóż Bóg"....

Widać w tych postępowych czasach gdy każdy ma ponoć swoją prawdę, mozna mieć i kilka prawd wzajemnie się wykluczających, a i tak zawsze jakiś elektorat da się zbajerować

Komentarz został ukrytyrozwiń
Luter
 • Luter
 • 02.05.2012 14:40

Gabriel Kamiński Dzisiaj 14:19 , jak masz pisać takie bzdury , to faktycznie nie przyznawaj się , że jestem Polakiem.Tacy , na szczęście jest was bardzo mało , psujecie nam Polakom opinie .Pisz i mów w innym języku(jeśli potrafisz się posługiwać innym), przynajmniej nie będziesz nam zaniżał poziomu.Najlepiej jak będziesz mówił i pisał do swoich pobratymco , LEMINGÓW .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.