Facebook Google+ Twitter

Palikot krytykuje Kaczyńską za odebranie wysokiego odszkodowania

Marta Kaczyńska po śmierci swoich rodziców otrzymała od firmy ubezpieczeniowej 3 miliony złotych odszkodowania. Janusz Palikot jest oburzony zachowaniem prezydenckiej córki. „Powinna te pieniądze przeznaczyć na rzecz rodzin innych ofiar katastrofy”- komentuje poseł.

Janusz Palikot / Fot. Aargambit, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Palikot_Janusz_038.JPG Palikot krytykuje wysokość ubezpieczenia pary prezydenckiej: Lech Kaczyński był ubezpieczony na 2 miliony, a jego żona na kwotę 1 miliona - czytamy wypowiedź Janusza Palikota na stronie dziennik.pl

Poseł przekonuje, że procedury jakie tu zadziałały są zupełnie niestandardowe. Wylicza, że koszt takiego ubezpieczania, według wyliczeń rynkowych może wynosić od 70 do 150 tysięcy rocznie.

„Premier jest ubezpieczony na 50 tys. zł., marszałek Sejmu na 50 tys.” – dodaje polityk PO i przypomina, że np. wdowom po zabitych żołnierzach w Afganistanie, wypłacono około 200 tysięcy złotych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (45):

Sortuj komentarze:

Palikot rzeczywiście zachowuje się czasem nieelegancko a jego wypowiedzi są często co najmniej kontrowersyjne. W rezultacie jednych doprowadza do szału, kolejnych mniej lub bardziej oburza a ostatnich bawi. Jest też liczna grupa ludzi, którzy mimo nagłaśniania jego ekstrawaganckich pomysłów przez media potrafią go zupełnie ignorować. Jednak nawet tych najbardziej zszokowanych palikotowymi wybrykami nic nie uprawnia do kierowania pod jego adresem oskarżeń, które nie mają pokrycia w rzeczywistości ani nsynuacji, które sami wymyślają w domowym zaciszu. Co więcej, nie widzę żadnego usprawiedliwienia dla różnego rodzaju konfabulacji czy oskarżeń dotyczących rodziców Janusza Palikota. Komentujmy postawy, relacjonujmy fakty a ocen nie opierajmy wyłącznie na subiektywnych emocjach, partyjnych sympatiach czy bujnej wyobraźni. Co Ty na to, Adamie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Alina Puczkarska

Wysokość ubezpieczenia, a co za tym idzie wysokość składki, jak każdy wydatek z kieszeni podatnika, powinny być jawne i poddawane ocenom.

Ocena może być różna, ale akurat Palikot, który od początku pracy jako poseł,
( jedyny poseł chyba zresztą ), nie pobrał ani złotego wynagrodzenia, jest ostatnią osobą, której odmawiałbym prawa do wypowiadania się na temat.

I tak jak Pani odczuwa niedosyt informacji o składkach, tak ja np niedosyt informacji o niepobieraniu wynagrodzenia przez Palikota.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osobiście odczuwam niedosyt informacji na podany temat. A informacja niepełna jest manipulacją. Nie napisano np. że na składki prezydenta Kaczyńskiego i jego żony kancelaria prezydenta wydawała 12 tys. zł rocznie a na składki prezydenta Kwaśniewskiego, jego żony i córki, bo była również ubezpieczona, kancelaria wydawała 19 tys. zł rocznie. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ubezpieczenie-Kaczynskich-bylo-mniejsze-niz-Kwasniewskich,wid,12369338,wiadomosc.html
Wobec poruszenia tego tematu przez ulubionego posła Platformy i internautów konieczne jest zadanie pytania: na ile ubezpieczony jest obecnie urzędujący prezydent Komorowski, czy jego żona i dzieci są również ubezpieczone w ramach ubezpieczenia pokrywanego przez kancelarię prezydenta i ile wynoszą na ten cel składki z kancelarii prezydenta czyli z budżetu?
Osobiści nie zazdroszczę Marcie Kaczyńskiej. Ale wiem, że Polacy są <troszeczkę> zazdrośni i na tym bazując poseł palikot próbuje wzniecić nienawiść do niej, jej męża, dzieci i oczywiście - stryja. Jednak czytając komentarze wydaje mi się, że poseł palikot liczył na więcej żarliwej nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kazimierzu:
Pisze pan niestety absurdy. W jednym komentarzu krytykuje pan Adama (nie bardzo wiem dlaczego, nic szczególnego nie zauważyłem), pisze o Kurskim, pisze o braku kultury. Kilka stron później wychwala pan Palikota... Pan w końcu popiera chamstwo w polityce, czy też nie? Na dwóch stołkach naraz pan długo nie usiedzi, o czym dobitnie Polacy przekonali się w latach 30. ubiegłego stulecia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Malarski. Każdy komentarz, w którym uprawia Pan wycieczki osobiste będzie usuwany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.09.2010 10:27

Janusz Palikot jest jednym z najinteligentniejszych posłów w obecnym parlamencie. Obnaża nasze absurdy.
Często robi to w sposób niekonwencjonalny. Ale czy obraża? Raczej wydaje się być dobrze wychowany, zadaje tylko niewygodne pytania. Walczy z obłudą i zakłamaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, wie Pani, że czasami brak odpowiedzi jest też odpowiedzią?:-))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Umowa obejmująca ubezpieczenie Lecha i Marii Kaczyńskich była kontynuacją ubezpieczenia prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego...
Wydaje mi się, że Palikot nie powinien patrzyć do portfela innych, gdy sam śpi na pieniądzach, a nie słynie przecież ze swojej hojności...
Parę lat temu sam obiecał przekazanie piekarzowi, który piekł za darmo chleby dla bezdomnych i został ukarany za ten czyn przez fiskus, i nie wywiązał się z obietnicy (mowa o 200tys złotych).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.09.2010 14:17

Jedzenie truskawek w GALI to nie zbrodnia, ale miesiąc po stracie rodziców osoba, której - jak pan Adam sugeruje ciągle w wypowiedziach - należy współczuć i chociażby "zrekompensować" tą stratę przez 3 mln pln, naraża się na śmieszność i nie budzi współczucia. Śmieszność, kiedy przeciąga się na ręczniku na plaży, opowiada o więzi z wujem (przez wielu uważaną za zmyśloną), a mąż podaje jej do ust truskawki.....

Przypominam: miesiac wcześniej tragicznie zmarli jej rodzice.

ŻENADA, nie zbrodnia, panie Adamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie sądzę , że dostał już nie raz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.