Facebook Google+ Twitter

Palikot na plusie, Gowin się nie skończył - ciekawa prognoza

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-15 00:59

PiS traci przez taśmy, SLD w koalicję, Palikot na plusie, a Gowin się nie skończył - tak można opisać w skrócie komentarz Władysława Kisieliczyna, który umieścił na swoim blogu.

Prabucki poeta opisuje sytuację polityczną w kraju i nie można zaprzeczyć, że jest to dość odważna prognoza.

Konserwatyści nie wybaczą
Według niego sytuacja w Platformie Obywatelskiej staje się na pozór opanowana, lecz gdy tylko wejdziemy do środka widać konflikt w regionach - tam przecież niedługo maja być wybory. -Niektórzy nie darują sobie przegrania z partyjnymi kolegami i odejścia są pewne na 99% - pisze. Dokąd odejdą działacze dołującej partii? Do przyszłej formacji Gowina dowiadujemy się później. W PiSie sytuacja też nie jest za wesoła, "tutaj nastroje raczej pesymistyczne" jak pisze Kisieliczyn. Elektorat konserwatywny nie może wybaczyć formacji Kaczyńskiego wybryków posłów tej partii po wygranych wyborach na Podkarpaciu. O 40% poparcia można już zapomnieć, PiS będzie stał w miejscu i nie zanosi się, by było lepiej, szczególnie, że na horyzoncie może zabłysnąć sztandar Jarosława Gowina.

Palikot+?
Władysław Kisieliczyn odnosi się też do najnowszych sondaży, które dla SLD są w czarnych barwach. Ostatnie dwa badanie dają Sojuszowi rezultat 10 procent, co jest powodem do niepokoju dla polityków lewicy. -Patrząc w ciągu ostatnich dni na Sojusz Lewicy Demokratycznej widzę partię jakby bez pomysłu na siebie, zadowoloną i szykującą się na koalicję z PO oraz nie broniącą interesu zwykłych ludzi. Słychać odwoływania się do tego i mówienia „to my obronimy robotników i chłopów”, ale czynów nie widać - pisze. Na koniec wpisu o Sojuszu Millera dodaje słowa: "śpieszmy się kochać poparcie, tak szybko ucieka". Dużo uwagi poświęconej jest Ruchowi Palikota, czy też jak pisze poeta Ruchowi Europa+, czy Ruchowi Postępu. Kisieliczyn pisze o tym, iż w ciągu ostatnich dni lider RP zmienił swój wizerunek, mówi o gospodarce, pomocy przedsiębiorcom, nie tyka spraw światopoglądowych, ale nie odcina się od nich mówiąc: „co mogliśmy zrobić to zrobiliśmy, czas na gospodarkę”. To według blogera pomoże Palikotowi, a jako dowód przytacza dwa sondaże w których Ruch zyskał odpowiednio 2 punkty i 3 punkty procentowe. Dodaje też, że Wanda Nowicka przejdzie do nowej formacji, która powstanie na październikowym kongresie. -Nowa formacja może dobić Platformę, bo SLD nie ma to najwyraźniej chęci i staje się powoli partią koalicyjną i krytykować PO raczej nie będzie… - kończy swój wątek o RP.

Gowin z Korwinem, Wiplerem i Kowalem?
A czemu nie? -Wspólna formacja byłaby realna – jedni oferują reprezentatywność w parlamencie, drudzy pieniądze, a trzeci rozgłos w internecie - pisze. Warto popatrzeć też na sondaż SMG/KRC w którym PJN osiąga 3%, a Nowa Prawica 4%. Daje to 7% poparcia plus wyborcy Gowina. Czyżby Tusk z Kaczyńskim mieli drżeć przed nową formację konserwatywno-liberalną?

Całość artykułu dostępna tutaj: http://kisieliczyn.blog.pl/2013/09/14/palikot-gowin-nie-stracony-to-bedzie-goraca-jesien/
(ttv .)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.