Facebook Google+ Twitter

Palikot namawia do bojkotu Poznania

Poseł Platformy Obywatelskiej po raz kolejny atakuje Poznań na swoim blogu. Tym razem apeluje o wykluczenie miasta ze starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Janusz Palikot / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Janusz_Palikot._2.JPG&filetimestamp=20080516233129W niedzielę Janusz Palikot na swoim blogu zamieścił notatkę na temat starań polskich miast o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Pisał w niej o integracji środowisk twórczych i budowaniu lokalnych wspólnot. Poseł zachęcał do głosowania na wszystkie miasta oprócz… Poznania. Na swoim blogu napisał tak:

Niestety, na tle tych pozytywnych przykładów znane są mi również antywzorce. Takim negatywnym antywzorcem jest Poznań, a właściwie człowiek, którego zadaniem winno być tworzenie odpowiedniego klimatu dla działań artystycznych. Sławomir Michał Hinc. Jest on klasycznym przykładem instrumentalnego pojmowania kultury. Nie jako elementu wewnętrznej ekspresji i przeżyć twórcy, a bardziej jako sposobu sprawowania władzy. Władzy mniej w imieniu mieszkańców Poznania, a bardziej własnego, wybujałego, biurokratycznego "ego". Ja - Hinc jestem cezurą tego co wolno artyście, ja - Hinc, zza swojego biurka, z mocy mojego urzędu określę, co artysta czuje i co czuć może. Ja - Hinc sam dla siebie jestem kulturalną stolicą Europy. I ja jestem w niej najważniejszy. Po cóż więc Poznaniowi ten tytuł, skoro Hinc wszystko może.

Polityk zachęcał też czytelników swojego dziennika, aby wysyłali maile w sprawie wykluczenia Poznania z konkursu. Podał nawet adres mailowy Ministerstwa Kultury, na który czytelnicy mieliby wysyłać wiadomości.

Czy Waszym zdaniem posuwanie się do takich kroków jest „fair” wobec mieszkańców Poznania, którzy są dumni ze swojego miasta i chcą, aby walczyło ono o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury? Czy przez jedną kłótnię dwóch polityków powinni oni stracić coś, na co pracowali od lat?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nova
  • Nova
  • 27.08.2010 07:19

Na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury zasługuje tylko Biłgoraj!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.