Facebook Google+ Twitter

Palikot neguje wyniki sondaży. Były poseł PO dla W24

Karuzela wyborcza wystartowała, a razem z nią gorączka przedwyborczych sondaży. Zmieniające się słupki procentowe są dla polityków ostrzeżeniem i szansą na usprawnienie organizowanych kampanii.

Sonda

Czy zagłosujesz na partię Janusza Palikota?

Janusz Palikot / Fot. Peterson CC BY-SA 3.0Innego zdania jest Janusz Palikot, który nie uznaje przeprowadzanych badań. - Ostatnie sondaże potwierdzają moją słuszność racji - komentuje dla W24 polityk. Wyniki sondaży przeprowadzonych przez Homo Homini oraz SMG/KRC dla TVN24 radykalnie się różnią. Według pierwszego, Ruch Palikota nie wszedłby do Sejmu, drugi zaś prognozuje 3 proc. poparcia. - W takiej sytuacji, przeprowadzamy własne sondy uliczne, w których otrzymujemy do 6 proc. poparcia - odpowiada Janusz Palikot.

Czytaj też: Palikot zorganizował Marsz Wyzwolenia Konopi w Katowicach


Ruch Palikota, jako jedna z pierwszych partii politycznych, złożył do PKW wniosek o utworzenie komitetu wyborczego. "W ciągu dwóch dni powinniśmy zamknąć listy wyborcze". Jak twierdzi Palikot, w odróżnieniu od pozostałych partii politycznych, kandydaci Ruchu wywodzą się ze środowisk społecznych, co powinno pozytywnie wpłynąć na wynik wyborów. "Naszym celem jest państwo nowoczesne, które opierałoby się na 4 filarach: państwie obywatelskim, gdzie partie polityczne nie są finansowane z budżetu państwa, a Senat jest zlikwidowany; państwie świeckim, czyli zasadzie rozdziału Kościoła od Państwa; państwie przyjaznym, które oznacza m.in. jawność dokumentów urzędowych, likwidację zezwoleń, koncesji oraz licencji, a także na państwie społecznym, które gwarantuje równe traktowanie kobiet i mężczyzn". W odpowiedzi na pytanie, czy będą to gwałtowne zmiany, Palikot stwierdza, iż powyższe reformy są wyczekiwane przez większość społeczeństwa i z pewnością nie będzie problemu z ich przyjęciem. "Nie sądzę, że będą one terapią szokową" - puentuje Janusz Palikot.

Jak dotąd, do Państwowej Komisji Wyborczej napłynęły zawiadomienia, m.in. takich partii politycznych, jak PO, PiS, SLD i PJN.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cytuję: "Karuzela wyborcza wystartowała"...

- Ta karuzela to wystartowała 4 lata temu i kręci się cały czas, a jej operatorzy nie zauważyli że wszystkim już jest od niej niedobrze...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.