Facebook Google+ Twitter

Palikot: Nie ma odwrotu od decyzji Donalda Tuska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-29 08:07

Janusz Palikot uważa, że nie ma odwrotu od decyzji Donalda Tuska o rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich. Wiceszef klubu parlamentarnego PO przekonywał, że zmiana zdania przez szefa rządu zrujnowałaby jego autorytet.

Zdaniem Janusza Palikota politycy PO tacy jak Bronisław Komorowski czy Radosław Sikorski przy wsparciu Donalda Tuska mają szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Według posła są to kandydatury równorzędne, przy czym silniejszą pozycję w Platformie ma Bronisław Komorowski, a atutem Radosława Sikorskiego jest uznanie na świecie.

Wiceszef klubu PO uważa, że kandydat partii na prezydenta mógłby zostać wyłoniony w prawyborach. Janusz Palikot dopuścił myśl, że w takim konkursie mogliby wystartować politycy, którzy do Platformy nie należą.

Podkreślił przy tym, że musieliby oni wypełnić pewne minimum, na przykład zebrać 1000 głosów poparcia wśród członków partii. Wśród osób, które mogłyby spełnić takie wymagania, wymienił Włodzimierza Cimoszewicza i Andrzeja Olechowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.