Facebook Google+ Twitter

Palikot o Sejmie: "Kaczyński upartyjnił krzyż. To jakiś kabaret"

"Nie zrezygnuję z walki o sejmowy krzyż" - zapowiada Janusz Palikot. Lider Ruchu Palikota twierdzi, że nie ma żadnego powodu, dla którego krzyż powinien wisieć w Sejmie, a Jarosław Kaczyński upartyjnił ten symbol religijny. "To jest obraza uczuć religijnych. Mam nadzieję, że Episkopat się odetnie od Jarosława Kaczyńskiego" - grzmi.

Sonda

Zgadzasz się z Palikotem?

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiJanusz Palikot twierdzi, że krzyż nie powinien wisieć w Sejmie, ponieważ konstytucja wyraźnie mówi, że państwo jest świeckie. "Jarosław Kaczyński upartyjnił krzyż, to jest obraza uczuć religijnych. Mam nadzieję, że Episkopat się odetnie od Jarosława Kaczyńskiego" - mówił oburzony w Radiu Zet.

"Kościół się upartyjnił i trzeba wyciągnąć z tego wnioski" - powiedział także lider RPP. Jak podaje Wprost, według Palikota jednym z takich wniosków powinno być zakończenie finansowania kościoła z budżetu państwa.

Czytaj także: Palikot za głos wyborcy zapłacił 70 groszy. Ile wydały PO, PiS, SLD i PSL?

Mężczyzna stanowczo sprzeciwia się nowemu pomysłowi PiS - partia chce wprowadzić ustawę chroniącą sejmowy krzyż. "To jest jakiś kabaret. Religia katolicka jest dominująca, księża się wypowiadają w każdej sprawie. O czym my mówimy, trzeba chronić Polskę przed katolicyzmem, a nie katolicyzm przed Polską. To jest do góry nogami postawione" - tłumaczył.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (45):

Sortuj komentarze:

Ryszard Biskupski
 • Ryszard Biskupski
 • 27.10.2011 18:53

Dla mnie nagannym jest fakt, że ci ludzie w Sejmie- w większości deklarujący sie jako katolicy- bez przerwy skaczą sobie do pysków, obrażając wzajemnie jeden drugiego, podając jeden drugiego do sądu, i to na oczach całego narodu. Ludzie bez żadnego wstydu, obrażają swoim postepowaniem tego, który (ich zdaniem) zainicjował powstanie Kocioła Katolickiego i umierał na tym krzyżu za ich grzechy. I dlatego tylko krzyż z Sejmu powinien być zdjęty, bo ci ludzie nawet nie mają prawa powoływać się na krzyż. Najpierw muszą nauczyć się oddawać chwałę Bogu własciwym postepowaniem, opartym na nauczaniach tego, który za nich umarł. Jeśli chodzą do spowiedzi,powinni mieć za pokutę zadawane przeczytanie 1000 x Kazanie Jezusa na górze (Ewangelia Mateusza rozdziały 6,7,8 )

Komentarz został ukrytyrozwiń
ObyWatel
 • ObyWatel
 • 23.10.2011 23:11

@ L. Małkowski. Pozdrów palikota i nie gadaj głupot. Używasz języka, jakiego nie należy w dyskusji między rodakami. Skąd ci do głowy przyszło osądzanie katolików, jakoby mieli się wywyższać. Chłopie! Opanuj się! Zastanów się też, czy tymi słowani nie oskarżasz wierzących o najgorsze nawet. O terroryzm i co jeszcze wymyślisz? Zawłaszczanie majątku, naruszanie prawa, to już nieprzyzwoite co piszesz, panie Małkowski. Wiesz co, twój język zalatuje jakąś nadzwyczaj nienawistną formą zwracania się do bliźnich. Weź poprawkę na swoją naganną postawę. Poczujesz się znacznie lepiej i nabierzesz do rodaków lepszego nastawienia, naprawdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Todzia
 • Todzia
 • 21.10.2011 09:39

Podniecacie sie zastepczym tematem Wazne sprawy znow zostana na nastepne cztery lata .

Komentarz został ukrytyrozwiń
były polak
 • były polak
 • 15.10.2011 11:29

Jezus z Nazaretu był przestępcą przeciwko państwu i porządkowi publicznemu i został skazany prawomocnym wyrokiem na śmierć przez powieszenie. Akurat na krzyżu (podobnie jak tysiące przed Nim i po Nim np. niewolnicy z powstań), bo taka była rzymska tradycja w tym zakresie. Skoro po nasze czasy prawo rzymskie może być źródłem cywilizacji europejskiej, to takoż samo może być i ze sposobami jego egzekucji, będącymi nieodłączną składową systemu prawno-państwowego, którego częścią jest także parlament kodyfikujący współczesne prawodawstwo. Jasne ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 15.10.2011 09:37

@Małkowski- zabrakło w twoich dywagacjach gebbelsizmu. Zapomniałeś o idolu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławek. Nie dostrzegasz różnicy między katolikiem a kibolem Kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławku - wystarczy obok powiesić milionpińćset symboli innych wyznań - tak dla podkreślenia gwarantowanej przez Konstytucje równości wyznaniowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
 • Sławek
 • 15.10.2011 02:40

Niewierzący, ateusze itp mają przecież dużo pustego miejsca na ścianie obok sejmowego krzyża, mogą sobie w ciszy kontemplować pustkę, to NIC. A dla ułatwienia skoncentrowania zwichrowanych myśli, powieście sobie jakieś kółko, lub wbijcie gwóźdź w ścianę, albo chociaż pinezką jakąś karteczkę niezapisaną (pustą, może być też rolka papieru,,,) przymocujcie do framugi drzwi czy nawet do pulpitu sejmowego. Polska, dzisiaj z Palikotem, ale przecież nie na zawsze, jest wolnym i demokratycznym krajem, z dość znaczną przewagą liczebną katolików, jakby co.... Aha, gwóźdź lepiej wbijać jednak za dnia, bo można młotkiem po paluchach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
 • Sławek
 • 15.10.2011 02:25

Noc to piękna pora dla poetów, także na wieszanie krzyży w sejmowych salach. Poza tym duża część z Was, którzy dzisiaj ziejecie nienawiścią do krzyży, umrze właśnie nocą, być może w samotności i bez krzyża. Tak Pan Bóg wyrównuje ziemskie rachunki, niekiedy pod osłoną nocy właśnie. Amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
 • Sławek
 • 15.10.2011 02:18

Sorry, nie zauważyłem, po łysym łbie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.