Facebook Google+ Twitter

Palikot o skutkach raportu WSI: wsadzimy Macierewicza do więzienia!

Według Janusza Palikota raport Macierewicza ws. Wojskowych Służb Informacyjnych, w którym były nazwiska różnych osób, spowodował liczne konsekwencje, np. śmierć współpracowników polskiego wywiadu.

 / Fot. Piotr DrabikW TOK FM przewodniczący Ruchu Palikota poinformował słuchaczy, że nie chce mieć nic wspólnego z PiS-em, a także, że nic go z tą partią nie łączy, a właściwie wszystko dzieli. "Życzę PiS-owi jak najgorzej. Mam nadzieję, że ta formacja wreszcie, kiedy my wygramy następne wybory, przestanie zatruwać polskie życie społeczne".

Palikot na pytanie Tomasza Sekielskiego, czy nie odbije mu się czkawką współpraca z PiS-em przy referendum o odwołaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz, odpowiedział: "Nic podobnego. Wsadzimy Macierewicza do więzienia. Jego raport w sprawie WSI, w którym znajdowały się dane różnych osób, według naszej najlepszej wiedzy spowodował różne konsekwencje, w tym śmierć współpracowników polskich służb wywiadowczych na terenie byłego Związku Radzieckiego".

Dodał również, na potwierdzenie swych słów, że dysponuje niezbitymi dowodami w tej sprawie. "Jesteśmy w stanie wskazać z imienia i nazwiska pięć osób w Polsce, które mają tego typu wiedzę. One nie są w stanie udzielić informacji komisji służb specjalnych tak długo, jak nie zostaną zwolnione z tajemnicy służbowej. A mogą to zrobić prezydent, premier lub minister obrony narodowej" - tłumaczy Palikot. I zapowiada, że zwróci się do nich o zwolnienie informatorów z tajemnicy. "Zobaczymy, jaka będzie decyzja tych osób" - powiedział.

Wojskowe służby informacyjne funkcjonowały od 1991 do 2006 r. W raporcie z likwidacji WSI opublikowano nazwiska osób, które zdaniem szefa komisji likwidacyjnej Antoniego Macierewicza, pracując lub współpracując ze służbami, działały nielegalnie. Odszkodowania niesłusznie pomówionych osób kosztowały podatników ok. miliona złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Palikot broni przestępczej, zbrodniczej, komunistycznej organizacji WSI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.