Facebook Google+ Twitter

Palikot Obywatelski

Palikot już nie platformerski. Ekscentryczny milioner z Lublina zakończył zabawę w partyjnego polityka.

Definitywnie odciął się od liberalnej formacji z ramienia której uzyskał mandat posła. Obecnie, nie rezygnując z udziału w czynnym życiu politycznym, zaprezentował swą autorską propozycję ruchu popierającego jego osobę. Oceny publiczności, konkurentów, zwolenników i innych są zróżnicowane. Jedni odetchnęli z ulgą, że osoba ta pozbawia się przyzwolenia na obrażanie wiadomych postaci. Inni poczuli się zagrożeni w swym monopolu na antyklerykalizm. Sympatycy zaś - wielu z nich o równie ekscentrycznej osobowości i skłonnościach do epatowania opinii publicznej swą wyjątkowością - licznie pojawili się na kongresie i przyklasnęli z entuzjazmem nowej inicjatywie charyzmatycznego, nietuzinkowego lidera. Obyło się bez szokujących rekwizytów - nowa fryzura, luz i niezobowiązująca atmosfera w pełni wystarczyły do wytworzenia budującego i obiecującego wizerunku Palikota.

Czy jest to tylko kolejny kaprys znudzonego już popularnością i (nie)sławą filozofującego polityka-biznesmana czy też poważna propozycja dla kontestujących polską scenę polityczną w jej obecnym kształcie - okaże się już wkrótce. Zobaczymy czy formacja dotrwa do wyborów parlamentarnych?
Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne POPISy i eksperymenty polityczno-społeczne osoby szukającej z uporem swego miejsca w życiu publicznym. Przemilczymy podpowiedzi kolejnych rekwizytów, mogących uwydatnić głoszone poglądy. Sądzimy bowiem, że pan sam nas czymś nowym zaskoczy.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.