Facebook Google+ Twitter

Palikot odczytał doktorat prezydenta Kaczyńskiego

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-05-02 13:34

Zakończyło się zorganizowane przez Janusza Palikota, lubelskiego lidera Platformy Obywatelskiej, czytanie pracy doktorskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego obronionej w 1979r. Jak twierdzi lubelski poseł, pracy podręcznikowo wręcz marksistowskiej.

Ceremonialne czytanie zorganizowano nie tak, jak to pierwotnie zaplanowano, czyli w Muzeum socrealizmu, ale w parku przy pałacu Zamoyskich w Kozłówce.

Palikot zadbał o detale - pracę czytało trzech aktorów, m.in. Witold Mazurkiewicz przebranych za "klasyków" - Marksa, Engelsa i Lenina, nie zabrakło też czerwonych chusteczek i młodych aktywistów z czerwonymi flagami.

- Vivat towarzysz Lech Kaczyński! - zaryczał Palikot na rozpoczęcie czytania.- Pierwszy Sekretarz PiS, niech żyje!

Happening obserwował naprawdę spory tłum ciekawskich - trudno powiedzieć, czy przybyli specjalnie, by posłuchać fragmentów doktoratu Lecha Kaczyńskiego - w majowy weekend Kozłówka to w końcu jedno z najbardziej popularnych miejsc spędzania wolnego czasu.

- Udało nam się zdobyć skrzętnie ukrywaną pracę doktorską prezydenta Kaczyńskiego - stwierdza Janusz Palikot.

Jak podkreślił lubelski lider PO, po lekturze pracy jasne stają się powody jej ukrywania - choćby z przyczyny wielkiej liczby cytatów z Marksa i Lenina.

- Lech Kaczyński wcale nie cytował, bo musiał, bo taki był warunek obrony pracy doktorskiej - stwierdza Palikot. - W 1979 r. można było obronić doktorat bez powoływania się na tych "klasyków".

Zdaniem Palikota, Kaczyński nie cytował też, bo "chciał się podlizać". Po prostu był marksistą, a dowodem na to, jak utrzymywał, jest przyjęcie charakterystycznych sformułowań, czy języka.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.