Facebook Google+ Twitter

Palikot - out

Wygląda na to, że Janusz Palikot i Donald Tusk przestali być sobie niezbędni i sytuacja dojrzała do tego, by drogi obu panów rozeszły się.

Podejrzewam, że w obliczu kolejnych wyborów (aktualnie samorządowych), Tusk mając dość firmowania nieprzewidywalnych i coraz częściej robiących niekorzystny pijar dla PO wybryków Palikota, dał facetowi coś w rodzaju propozycji nie do odrzucenia i pozwolił mu opuścić z twarzą szeregi.

Wygląda na to, że Palikot jakby niechętnie odcina się od pępowiny, ale chyba nie ma wyjścia.
Myślę, że nie jest to wymarzony moment dla Palikota na opuszczenie PO - z pewnością jest za wcześnie na jego solową karierę w polityce. I facet zdaje sobie z tego sprawę. Zdaje sobie sprawę, że to dla niego początek końca marzeń o wielkiej karierze politycznej.

Bo o czymże innym mógł człowiek pokroju Palikota marzyć? Otarł się o karierę naukową, w której, ze swoim temperamentem i brakiem cierpliwości nie widział dla siebie miejsca.
W biznesie sprawdził się już, tzn. dorobił się majątku, o jakim inni umoczeni w politykę mogą tylko śnić.

Pozostały ambitne plany wspinaczki po najwyższe trofea - po władzę i zaszczyty.

Niestety - dla niego - zabrakło mu kilku niezbędnych dla zręcznego polityka cech. Zabrakło mu cierpliwości przede wszystkim i wyczucia sytuacji. Cierpliwości w znoszeniu i tolerowaniu posunięć opozycji, ale i swoich politycznych wspólników również. Zbyt często odsłaniał się, zbyt często mówił to co miał na myśli i - co ważne - mówił to językiem dyskwalifikującym kandydata na partyjnego lidera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wygląda na to, że niepoprawny optymista, zręczny biznesmen Palikot, wziął przykład z innego zręcznego biznesmena - ojca Rydzyka - i wzorem toruńskiego mistrza próbuje, w zamian za obietnicę świetlanej przyszłości, reaktywować słynne gierkowskie: pomożecie?
Metodę udoskonalił dając na wabia trochę własnej kasy i obiecując dalsze 5mln.
Nie pomogą. Ludzie lubią słuchać fantastów, ale z datkami jest już gorzej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.