Facebook Google+ Twitter

Palikot podał nazwiska "lubelskich Talibów". Kto znalazł się na liście?

15 października, podczas spotkania w lubelskim Trybunale Koronnym na Starym Mieście, poseł Janusz Palikot odczytał nazwiska "lubelskich Talibów". Polityk takim mianem określił posłów głosujących za zaostrzeniem, tzw. ustawy antyaborcyjnej.

 / Fot. PAP/Wojciech PacewiczWspomnianą listę przewodniczący Ruchu Palikota -Janusz Palikot odczytał w obecności wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej, posłanki Zofii Popiołek i prof. Marii Szyszkowskiej.

Palikot wezwał do wywołania wojny aborcyjnej i światopoglądowej, twierdził, że poprzednio zawarty kompromis ws.aborcji jest niczym innym, jak niedopuszczalną dominacją Kościoła nad państwem i czyni z kobiet niewolnice. Wtórowała mu w tym wicemarszałek Wanda Nowicka. Pytała czy chcemy żyć w takim państwie, w którym kobieta niedecydująca się na urodzenie nieplanowanego dziecka musi wyjeżdżać za granicę lub korzystać z usług podziemia?

Na liście Palikota jest 17 posłów z okręgu lubelskiego, którzy to głosowali w pierwszym czytaniu za projektem "Solidarnej Polski" zaostrzającą i tak już restrykcyjną ustawę o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Wymienieni posłowie reprezentują zarówno Solidarną Polskę, jak i Platformę Obywatelską, Prawo i Sprawiedliwość oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. O ile obecność na wspomnianej liście posłów z Solidarnej Polski (projektodawcy wspomnianej ustawy, odesłanej po pierwszym czytaniu do komisji) czy Prawa i Sprawiedliwości nie dziwi, to jednak zastanowienie budzą już przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Obecność zaś wieloletnich działaczy PSL, wywodzących się z dawnego będącego w koalicji z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, piastujących w ustroju socjalistycznym kierownicze stanowiska wywołuje poważne kontrowersje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A gdzie JOW? Czy Palikot nie powinien sie skupić na rzeczach istotnych. Z pewnością są nimi żądania respektowania statusu państwa laickiego. Lecz rzeczy takie jak in vitro czy związki partnerskie nie powinny być przedmiotem nowych regulacji. In vitro to sprawa czysto medyczna i powinna taką pozostać w obecnej sytuacji (nie tylko materialnej lecz również mentalnej). Natomiast związki partnerskie mogą być realizowane w oparciu o obowiązujące zapisy konstytucyjne. Odrębne traktowanie marginesu społecznego nie służy społeczeństwu jako całości. Należy dążyć do przestrzegania prawa, do jego zmniejszania a nie rozbudowy czczych aktów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nic już nie pomoże partii Palikota , w przyszłym parlamencie tego "tworu" już nie będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz jest KONFERENCJA PRASOWA JANUSZA PALIKOTA .
"RUCH PALIKOTA DLA PRZEDSIĘBIORSTWA" .
Codziennie Ruch Palikota będzie przedstawiał kolejne z 21 projekty ustaw.
Dzisiaj zaprezentowane jest;RUCH PALIKOTA DLA PRZEDSIĘBIORSTWA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie .Polsko obudź się .

http://www.youtube.com/watch?v=7dMuT6VoIuA&feature=fvwrel

Zobacz kim jest Rydzyk

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam, że to jest dalej realizowane i na czasie.
Tezy Palikota:
1. Wycofanie wojsk polskich z amerykańskiej wojny w Afganistanie.
2. Wprowadzenie polskich wiz dla USA-manów na zasadzie wzajemności.
3. Wyprowadzenie religii ze szkół i przedszkoli.
4. Rozliczenie 20 lat złodziejstwa w Komisji Majątkowej Państwo-Kościół.
5. Opodatkowanie dochodów księży (chrzciny, wesela, komunie, pogrzeby, kolędy, tace)
6. Kontrola Urzedu Skarbowego w imperium Ojca Rydzyka. Ujawnienie i osądzenie wszystkich jego przekrętów począwszy od nielegalnej zbiórki na ratowanie stoczni gdańskiej, zezwoleń na działalność gospodarczą, dotacji z budżetu państwa, przydziałów działek, ulg podatkowych itd.,
7. Poparcie dla in vitro i prezerwatyw
8. Eliminacja obecności osób w strojach duchownych przy uroczystościach państwowych
9. Likwidacja funduszu świadczeń kościelnych.
10. Koniec polityki historycznej, kultu przegranych przez Polskę powstań i wojen, przedstawiania bezsensownego umierania za ojczyznę jako moralnie wyższego od pragmatyki politycznej.
11. Normalizacja stosunków z sąsiadami, zakończenie dąsów i machania szabelką zwłaszcza w stosunku do – znacznie potężniejszych przecież - Rosji i Niemiec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.