Facebook Google+ Twitter

Palikot: Posłowie z PO, PiS i Solidarnej Polski palą marihuanę

Janusz Palikot powiedział, że wielu posłów z PO, PiS i Solidarnej Polski pali marihuanę. "Ja nie będę donosił, ale wszyscy wiemy o kogo chodzi" - stwierdził.

 / Fot. PAP/Paweł KulaW ten sposób w programie Fakty po faktach znany poseł zareagował na propozycję Solidarnej Polski, by
zaostrzyć kary za posiadanie narkotyków. Palikot zarzuca prawicowym politykom hipokryzję i twierdzi, że niektórzy z nich sami palą marihuanę. Propozycję partii Ziobry uznaje za absurd; uważa, że zwiększanie kar nie rozwiązuje problemu, a jeszcze pogłębia.

Palikot uzasadniając potrzebę legalizacji marihuany odwołuje się do takich postaci jak Vaclav Havel, Javier Solana czy Kofi Annan, które deklarowały postulat legalizacji. Aby lepiej wytłumaczyć absurdalność obecnej sytuacji, w której za posiadanie niewielkich ilości marihuany można trafić do więzienia, Palikot przypomina: "Tydzień temu sąd skazał generała Kiszczaka na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 3, za wprowadzenie stanu wojennego. Młody człowiek, który ma dwa jointy: dla siebie i swojej dziewczyny, może dostać nawet 3 lata więzienia".

Ruch Palikota będzie dzisiaj proponował wprowadzenie rozporządzenia, wedle którego minister sprawiedliwości oraz minister zdrowia, ustalą ilość marihuany, którą będzie można posiadać

Z kolei w lutym partia Palikota przedstawi dalej idącą ustawę legalizującą niewielkie ilość marihuany (ilość będzie już wartością stałą niezależną od ministrów: zdrowia oraz sprawiedliwości)

Dzisiaj Janusz Palikot ma zapalić jointa w Sejmie? Dlaczego decyduje się na taki krok? Ponieważ to jest tylko środek, do celu, czyli uświadomienia Polaków jak wielkim absurdem jest karanie za posiadanie narkotyków. Solidarna Polska zapowiedziała już, że jeżeli to nastąpi zgłosi sprawę zgłosi do prokuratury (w obliczu obecnego taki czyn będzie nosił znamiona przestępstwa).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Palą, nie palą... I co z tego?
Posłowie:
- spożywają alkohol
- uprawiają seks pozamałżeński
- stosują przemoc fizyczną i psychiczną
- mają problemy psychiczne
- zaniedbują rodziny
- stosują mobbing
- są rasistami
- posiadają wady.
Dlaczego? Ponieważ są ludźmi. Dlatego powinni być traktowani, jak inni ludzie.
Skoro w tym kraju nie wolno palić marihuany, dlaczego mogą to robić publicznie politycy? Czyż nie powinni być za to karani? Jaki to przykład dla młodzieży, która i bez legalizacji narkotyków miękkich, czy twardych, ma ogromne problemy w okresie dorastania. Takie, jak na przykład: obawa o własną przyszłość, brak stabilizacji, jakiejkolwiek pewności, że wybrany kierunek kształcenia pozwoli im na godne życie, a także, czy mają na nie jakiekolwiek szanse...

Komentarz został ukrytyrozwiń
SZAKAL
 • SZAKAL
 • 21.01.2012 13:54

palikot to ogarniety gosc i wie ze ziolo to nei jest narkotyk , wszyscy jaraja nawet policjanci ktorzy zamykaja dzieciakow za to gdy ich zlapia z czyms a tak serio odbieraja im towar i sami jaraja maja tylko ten plus ze maja to za darmo od malolatow ktorzy z tym lataja jebac tych ktorzy twierdza ze to narkotyk , skoro kawa rosnie to tez powinna byc nazywana narkotykiem , alkohol nie rosnie i jest legalny a po alkoholu ludziom bardziej odpierdala , alko niszczy rodziny .SADZIC PALIC ZALEGALIZOWAC

Komentarz został ukrytyrozwiń
janinaH
 • janinaH
 • 21.01.2012 11:45

Biedna Polska i biedny Naród !
Narkomani ustalają prawo , posłowie palą marihuanę , chorzy ludzie muszą się leczyć a nie zasiadać w Sejmie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
hawus
 • hawus
 • 21.01.2012 11:03

Jezeli Palikot wie kto pali jointa i nie doniesie do prokuratury to popelnia przestepstwo i ile mi wiadomo hehe

Komentarz został ukrytyrozwiń
stary
 • stary
 • 21.01.2012 05:49

Podoba mi się artykuł. Przedstawiona jest sprawa, a nie poglądy autora, co należy do rzadkości. Wprowadzanie się w stan ograniczenia samokontroli zachowania po użyciu jakichkolwiek substancji w miejscach gdzie istnieje zagrożenie dla innych osób powinno być karane.Każda inna prohibicja to ukryte zło, które prowadzi do rozwijania się "ciemnej strefy" przemocy , wyzysku i zbrodni.Wolno sobie robić podśmiechujki z Pana posła, ale tylko głupek nie kojarzy o co chodzi P. Palikotowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nie dla ACTA!
 • Nie dla ACTA!
 • 21.01.2012 01:07

Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!Nie dla ACTA!

Komentarz został ukrytyrozwiń
buraczki zasmażane
 • buraczki zasmażane
 • 20.01.2012 19:09

Jezu, ten tekst ciągle wisi na stronie głownej, chociaż od paru godzin wiadomo, że palili kadzidełko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elink
 • Elink
 • 20.01.2012 15:07

Palikot ma rację , tyle tylko ,że to się działo kiedy byli hippisami - a kto ? znajdziecie na Onecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jimmyee
 • Jimmyee
 • 20.01.2012 14:55

Stara się przywołać wzór polityka który działa zgodnie z systemem czyli jest miły dla wszystkich i powiększa dług

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jimmyee
 • Jimmyee
 • 20.01.2012 14:51

U pani stanislawy maly przerost charakterku zanotowalismy jak widac

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.