Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

104055 miejsce

Palikot postuluje zerowe bezrobocie. Mikke: "To kretynizm"

Marks, Engels, Stalin, Lenin - takich wybitnych mężów stanu przywołują polscy politycy komentujący najnowsze postulaty Janusza Palikota. Szef RP postuluje budowanie fabryk i likwidowanie biedy oraz bezrobocia.

 / Fot. PAP/Andrzej Grygiel"Kapitalizm to nieuczciwa religia" - powiedział Janusz Palikot, który jeszcze niedawno tworzył liberalne skrzydło w PO. To właśnie on stał, na czele komisji "Przyjazne państwo", która poprzez zmianę oraz likwidację, niektórych przepisów miała ułatwić, życie polskim przedsiębiorcom.

Ale Palikot dzisiaj za wszelką cenę, chce udowodnić swoim wyborcom, że nie jest "podrabianą lewicą" i żołnierzem Tuska, jak to zarzucają mu między innymi Leszek Miller czy Piotr Gadzinowski. Jak w takim wytłumaczyć przejście do Ruchu Palikota Łukasza Gibały, kojarzonego z grupą zdeklarowanych wolnorynkowców w PO. Czy on również nawróci się na socjalizm?

Palikot przeszedł już kolejną metamorfozę. Całkiem niedawno, pod wpływem manifestacji urządzanych przez Jarosława Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu, zmienił swój stosunek do krzyża. Wcześniej krzyż mu nie przeszkadzał, ponieważ traktował go jako symbol narodowy; później domagał, się usunięcia go z przestrzeni życia publicznego. Podobnie ma się rzecz z ekonomią; w PO był dzikim kapitalistą i liberałem, a dzisiaj już jako nawrócony socjalista grzmi, że kapitalizm, to szkodliwa religia.

Postuluje zlikwidowanie bezrobocia oraz biedy, zapowiada budowanie fabryk. Zbigniew Ziobro złośliwie komentuje, propozycje Palikota i mówi, że szef RP, wyprowadzi majątek z fabryk zagranicę. Podobnie czyni Janusz Korwin-Mikke, który w wywiadzie dla "Faktów" TVN wyśmiewa hasło jego partii ("Zero bezrobocia") i tłumaczy, że nie będzie nowych inwestycji, ponieważ nie będzie rąk do pracy: "To kretynizm" - podsumowuje JKM.

Profesor Leszek Orłowski mówi, że to co proponuje Palikot, to powrót do Marksa, Engelsa i Stalina.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

HybridSoul
  • HybridSoul
  • 28.05.2012 16:21

Bill Gates powiedział tak:


Twórczy kapitalizm wiąże interes innych i nasz własny w sposób, który pozwala rozwinąć się obu. Ten silnik hybrydowy własnej korzyści i troski o innych może służyć znacznie większemu kręgowi ludzi, niż stworzony tylko przez własną korzyść lub troskę tylko o siebie.

Bill Gates przeszedł transformację z monopolisty kapitalistycznego do księcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AA
  • AA
  • 23.05.2012 12:16

Pisząc o tym ,że Niemcy zastosowali "prace pod przymusem" chciałem tylko wyrazić to ,że jest to potencjalnie możliwe ale nigdy czegoś takiego nie stosowałbym ze względów czysto etycznych. Rozwiązanie
to lepsza organizacja/współpraca/ .Społeczna gospodarka rynkowa to jest chyba to co Niemcom się udało.
Wiem ,że łatwo pisac nie bedąc obecnie robotnikiem ale nic innego nie przychodzi mi do głowy

Komentarz został ukrytyrozwiń
LightBrutal
  • LightBrutal
  • 16.05.2012 21:28

Czy treść tekstów podpisanych AA jest charakterystyczna dla AA czy dla A0 ? Kto zna odpowiedź niech napisze

Komentarz został ukrytyrozwiń
AA
  • AA
  • 08.05.2012 23:31

PAN JKM wyśmiewa hasło "zero bezrobocia" twierdząc ,ze nie będzie rąk do pracy i inwestycji. Ale niech poda argument dlaczego tak miałoby być. Jest ekonomistą o profilu kapitalisty więc wie jakie relacje i zależności zachodzą w całym systemie gospodarczo- ekonomicznym.Czy da się pogodzić jedno z drugim?
Czy ktoś kiedykolwiek przedstawił chociaż teoretyczny model takiej kombinacji działania gospodarki Teoretycznie się da poprzez odpowiednie planowanie.Ale jak to wpłynie na całokształt. Wiemy ,że gospodarka centralnie planowana jest przypisywana raczej komunistom i co z tego wyszło i dlaczego tak wyszło wielu widziało i doświadczyło. Pan Palikot wydaje się być idealistą ale niech weźmie pod uwagę fakt,że wielu pracodawców ma myślenie skrajnie ekonomiczne a my żyjemy w realnym a nie doskonałym świecie. A to oznacza ,że taki pracodawca będzie dążył do takiego stanu aby ograniczać koszty wejściowe poprzez wysokie wykorzystanie ludzi i zastępowanie ich pracy/umysłu poprzez wprowadzanie coraz to nowszych algorytmów optymalizujących i/lub maszyn. Gdy to już osiągnie okaże się ,że część załogi jest zbędna i bez sentymentów po prostu ich zwolni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AA
  • AA
  • 08.05.2012 22:42

Zerowe bezrobocie - sytuacja cudowna ale mało realistyczna. Chyba Niemcy chcieli coś takiego wprowadzić.
I w sumie pod przymusem jest to możliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AA
  • AA
  • 08.05.2012 22:36

Moje myślenie: Socjalizm z założenia i ideałów jest najbliższy wysokiemu rozwojowi moralno-technologicznemu społeczeństwa. Kapitalizm wprowadza się wtedy gdy ludzie nie szanują socjalizmu i sytuacja ekonomiczna jest trudna.Gdy już się wprowadzi kapitalizm ludzie zaczynają dostrzegać czym było dobro socjalizmu. Uczciwy kapitalizm (powtarzam uczciwy) jest o tyle sprawiedliwy ,że wyrzuca z rynku nieudaczników i oszustów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
  • gosc
  • 06.05.2012 16:46

A ten debil paliglopek jeszcze nie w Tworkach?

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikser
  • mikser
  • 04.05.2012 11:28

http://podobnestrony.pl/do/kokos.pl **** czytajcie !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Sikawa
  • Waldemar Sikawa
  • 04.05.2012 11:22

DZIŚ DZIEŃ STRAŻAKA i Waldemara Pawlaka !!!! My strażacy OSP olewamy was kutasy myNarody, syny tego narodu i inne Winki ! NIECH ŻYJĄ STRAŻACY i pan Prezydent Komor ! Ostatnio pan prezydent pierdoli więcej jak zwykle ! Pracowity okres ma pan Bronek. Oj się namęczy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
mnb
  • mnb
  • 03.05.2012 20:12

ZAPYTAM GDZIE JEST POLICJA SKARBOWA ?