Facebook Google+ Twitter

Palikot: PSL to rodzaj grzyba, trzeba je zlikwidować

Janusz Palikot we wtorkowy wieczór był gościem TVN24. We właściwy sobie sposób scharakteryzował partie polityczne i wypowiedział się w kwestii więzień CIA.

Janusz Palikot podczas trzeciego dnia III Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. / Fot. Piotr Drabik/Wikipedia/Creative Commons 2.0Partia Waldemara Pawlaka nie zasługuje na zbyt wielkie uznanie według Janusza Palikota, co odnotował Wprost: "Likwidacja tej partii to byłby wielki zysk. PSL jest rodzajem grzyba. Pasożytuje na polskim życiu politycznym i samorządowym." Podobnej korzyści upatruje w zniknięciu ze sceny politycznej SLD.

Ruch Palikota nie zamierza tworzyć koalicji z Platformą Obywatelską, ale uważa, że "PO i PSL się dogadają". Samego Donalda Tuska Palikot określił jako nieprzeciętnego polityka, któremu może udać się zachowanie fotela premiera.

Janusz Palikot zaznacza, że w sprawach więzień CIA odczuwalny jest tak wysoki stopień kompromitacji, że każdy oskarżony "o coś takiego" powinien zaprzestać swojej aktywności politycznej. Przyznał bez większych oporów, że jego zastrzeżenia tyczą się szefa SLD. Leszek Miller, mijając się z wychodzącym z telewizyjnego studia Januszem Palikotem, nie podał mu ręki. Polityk SLD wyjaśnił swoje zachowanie, które odebrano jako afront. Powiedział Monice Olejnik w "Kropce nad i": "Nie ma co uprawiać teatru, skoro wiadomo jak daleko jesteśmy od siebie".

Palikot ze swej strony przyznał, że pozostaje w konflikcie z Leszkiem Millerem. W atmosferze omawianych problemów, jak przygotowywanie materiałów pozwalających na postawienie Millera przed Trybunałem Stanu i zarzutów wobec Zbigniewa Siemiątkowskiego, szef Ruchu Palikota nadmienił: "Jeśli nic nie było na rzeczy, to jak rozumiem, Miller zrezygnuje z immunitetu".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

edwin
 • edwin
 • 28.03.2012 16:55

@ Panie Romanie Koźmiński [13:52] w całości podzielam pańską opinię tyczącą wypowiedzi @Karola Wrochny z godz. 13:07 I panom stawiam plus ! Jednocześnie podzielę się swoją opinią : żal że nie wszyscy redagujący są tacy jak wspomniany Karol Worochna. Autor niniejszego artykułu od dłuższego czasu wydaje mi się jakiś taki "niedorobiony", bądź niedokręcony, co nie umniejsza oceny p. Karola. Chłopina zawsze dziwnie kombinuje, ale orłem to on nigdy nie będzie ! Gdzie papudze do orła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 28.03.2012 13:07

PSL to partia, którą trzeba zlikwidować. Jednak większym zmartwieniem jest Platforma Obywatelska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 28.03.2012 11:49

czy jest jakiś środek "grzybobójczy"który skutecznie wyruguje PSL z politycznego życia?Może należałoby zapytać chłopków,czy takowy specyfik maja w swoich stodołach?Czy jest środek na kolesiostwo,nepotyzm kumoterstwo i inne społeczne patologie,które skutecznie niszczą państwo od środka?Takiej społecznej patologii jaka panuje w tej PSL-owskiej"zarazie"to nawet w SLD nie było,a to własnie było powodem zmarginalizowania komuchów w polityce.Cóż,na chama nie siły.Do czasu...do czasu..i oby było to jak najprędzej.Wszyscy na tym skorzystają-i miasto i wieś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Der
 • Der
 • 28.03.2012 11:08

@red Dzisiaj 10:34 , napisz kto jest dla ciebie autorytetem.węz siw w garść i się zmobilizuj w pokazaniu tej osoby , tych osób.Napisz koniecznie jakie ma osiągnięcia i czym się wyróżnia .Napisz jakie ma przymioty a nie koty .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 28.03.2012 10:34

Palikot AUTORYTET, dla idiotów i mało skomplikowanych baranów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
><
 • ><
 • 28.03.2012 10:30

O likwidacię i utylizację prosi się Palikot !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ellemelek
 • ellemelek
 • 28.03.2012 10:21

ot i kolejny powód by darować sobie Tusk Network Vision 24

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.