Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25751 miejsce

Palikot pyta - adwokaci popierają

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-07-17 09:22

Dwa pytania zadane przez Palikota na jego blogu w sprawie katastrofy smoleńskiej, są zasadne i "ważne z punktu widzenia procesowego". W śledztwie w takiej sprawie "nie obowiązuje wersal" - twierdzą znani adwokaci.

Janusz Palikot / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Janusz_Palikot._2.JPG&filetimestamp=20080516233129Jak informuje serwis wyborcza.pl, adwokaci: Jacek Dubois, Grzegorz Majewski, Aleksander Pociej i Krzysztof Stępiński uważają, że w sprawie katastrofy smoleńskiej: "wolno zadawać pytania niewygodne, dla niektórych obrazoburcze. W śledztwie nie obowiązuje wersal. Za to należy przestrzegać procedury" .

Jedno z pytań Palikota dotyczyło treści rozmowy między Jarosławem i Lechem Kaczyńskimi, jaką przeprowadzili przed katastrofą przez telefon z pokładu Tupolewa. Drugie zaś substancji znajdujących się w organizmie prezydenta, które mogły mieć wpływ na podejmowane decyzje.

Pozostałe pytania zadane przez posła - jak twierdzą wyżej wymienieni prawnicy - nie mają znaczenia dla śledztwa, bo odpowiedzi na nie nie przybliżą do ustalenia prawdy o przyczynach katastrofy.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (45):

Sortuj komentarze:

O przewadze wody w organiźmie św. pamięci Prezydenta to do piaskownicy z tym tłumaczeniem. Gdyby wypił nawet litra to też będzie przeważała woda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2010 19:26

Bez komentarza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2010 18:02

No proszę... Prosty, króciutki tekst, a jakie emocje wzbudza!!! Świetna robota, Ewo! 5*

A meritum? Trochę późno, by się wypowiadać, jednak, choć Palikot nigdy mym ideałem nie będzie, zgadzam się, ze Wersal jest odpowiedni przy porannej herbatce...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swięta racja panie Zdzisławie - z tym wystawianiem d... dla reklamy:
bo np. poseł,pan Adam Hoffman, (który zasłynął z posiadania zony przebywajacej permanentnie na zwolnieniach lekarskich http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zona-posla-pis-symuluje-choroby_116623.html)
zadeklarował bohatersko, że jakby spotkał Palikota na korytarzu, to by mu dał w gębę.
http://wiadomosci.onet.pl/2195559,11,to_chwast_gdyby_mnie_minal_na_korytarzu_dostalby_po_gebie,item.html
Zastanawiam sie, dlaczego dotychczas nie dał? korytarze Sejmu to nie labirynt Minotaura, każdy każdego spotyka i ilez to roboty - podejśc do faceta i strzelić z liscia? Nareszcie mielibysmy igrzyska w pełnym asortymencie. No, prawie, bo chleb zapewniamy sobie sami.
Ale pan poseł daje w gębę wyłącznie gębą - brzmi w telewizji dostatecznie tramtadracko, i daje poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a jego wyborcy kiwają głowami z aplauzem: ach, jakiegoż to bohatera wybralismy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie, nie za to:) Stworzyliście Państwo grupkę osób wzajemnie się broniących i nie uznających racji innych osób. Na "wejściu" ich kwalifikujecie po sposobie argumentacji, przytaczanych cytatach itp. Proszę przeanalizować niektóre komentarza. Ile w nich zaciekłości, zjadliwości. Po co? W jakim celu? Przecież "zadyma" z nazwiskiem Rafała mnie osobiście wnerwiła. Był to chwyt poniżej pasa. Jestem pewien, że po spokojnym spojrzeniu na sprawę przyzna mi Pan rację. Przecież w ciemno mogę obstawić, kto i kiedy przy awanturze zabierze głos i czyją stronę będzie bronił. Niesmaczne. Ale uszy do góry, rozum do przodu i będzie ok. Powodzenia życzę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu wolałbym jednak rozmawiać o bohaterach publikacji niż o autorach. Odniosłem się tak ponieważ jestem ciągle atakowany za to,że śmiem w ogóle zajmować głos.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie;
1. Nie wiem czy oskarżył. Przypuszczam, że zadał pytanie.
2. Na jakiej podstawie mnie Pan kwalifikuje po jednej lub drugiej stronie palikotomanii?
3. Nie chce Pan pobłażać prostactwu. Ok. Super. A Pan co zrobił i robi?
4. Moją osobowość chce Pan oceniać na podstawie walki o rzeczowość i siłę argumentu a nie argument siły? Ciekawe.
Aczkolwiek często tutaj stosowane przez grono wzajemnej adoracji i jedynie słusznych dogmatów prezesa.
5. Proszę wybaczyć zbyt wiele widziałem, przeżyłem, doświadczyłem abym się przestraszył, zniechęcił i zaprzestał wytykania takich niegodziwości. Nie zrobię tego. Nie dlatego, że przypisujecie mi przynależność do PO i zauroczenie Palikotem. W obu przypadkach bzdura. Miałem i mam twarde i niezachwiane poczucie wartości i ich bronię i bronić będę. Żadne tam Pańskie zarzuty oraz określanie podstawowej wartości jakimi są dobra osobiste hipokryzją tego nie zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ireneuszu,a jakim prawem Palikot oskarża córkę prezydenckiej pary oraz brata Prezydenta o śmierć 96 osób? Komisja jeszcze nie zakończyła prac.
To,że Pan i p.Michał Kościuszko jesteście fanami Palikota i jego nikczemnych zachowań nie oznacza,że ja również przyłączę się do tego chwalebnego chóru. Nie mam zamiaru pobłażać jego prostactwu - jako Posłowi RP. Mam prawo wymagać od takich osób kultury, i nieskazitelnej uczciwości. To ich wybiera Naród żeby godnie reprezentowali obywateli na najwyższym urzędzie Polski i w świecie. Tymczasem znów dowiaduję się,że minister kultury bez konkursu mianuje na stanowisko dyrektora Łazienek znajomego Palikota [ http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/296327,znajomi-palikota-dyrektorami-lazienek.html ] i co mam bić brawo.
Panie i Panowie komentatorzy możecie krytykować mój język i styl.Mnie nie obrazicie najwyżej będę miał okazję ocenić bliżej waszą osobowość i poziom inteligencji. Nie zamierzam być tu "cacy" i "euro-poprawnym" dziennikarzem. Kiedyś pewien towarzysz powiedział,że "dobry dziennikarz to martwy dziennikarz",a więc ja wolę być nie dobry - szczególnie gdy chodzi o odkrywanie i sianie prawdy. Poza tym nie jestem tu odosobniony w poglądach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to strunami mówią - Najpierwej trza pomysleć o co pyta a później kto pyta. Bo tu wciąż o pytającym a nie o pytaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale to dobrze, że każdy może wyrazić swoje zdanie...temat nie jest łatwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.