Facebook Google+ Twitter

Palikot razem z Kaczyńskim obali Tuska?

Według Andrzeja Stankiewicza wszystkie partie opozycyjne prowadzą zakulisowe rozmowy na temat obalenia rządu Donalda Tuska.

Celem jest stworzenie rządu fachowców na czele którego stanął prof. Michał Kleiber, który był doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Taką propozycję wysunął Janusz Palikot, próbując zmusić PiS do głosowania za jego wnioskiem: "Jeśli zgłosimy Kleibera, to PiS znajdzie w trudnej sytuacji. Jak wytłumaczą to, że nie popierają odwołania Tuska i zastąpienia go przez doradcę Lecha Kaczyńskiego?"- mówi człowiek Palikota. "To będzie problem"- szczerze przyznał jeden z polityków PiS.

W trudnej sytuacji jest również SLD, jego lider Leszek Miller jest w stanie zimnej wojny z Januszem Palikotem, z drugiej strony ciężko jego partii będzie nie poprzeć kandydatury człowieka, który w rządach SLD był ministrem nauki.

Nawet jeżeli taki wniosek zostanie poparty przez całą opozycję, nie oznacza to jednak, że rząd Tuska upadnie, bowiem nawet przy zjednoczeniu całej opozycji koalicja rządowa będzie dysponować większością. Chyba, że znalazłoby się w niej 7 posłów, którzy zagłosowaliby zgodnie z opozycją.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

na chu.mi kot
  • na chu.mi kot
  • 27.08.2012 07:27

@Leszek Małkowski- całe szczęście ,że jest ten Donald,człowiek brzydzący się władzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 26.08.2012 21:09

Na portalu TVN 24 jest rozmowa z profesorem Kleiberem . Palikot zadzwonił do niego i przeprosił .Obiecał ,że nie będzie wykorzystywał profesora do gierek politycznych. Zadziwiające ,że pan Stankiewicz się na to nabrał .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
  • Jakub
  • 26.08.2012 17:14

Palikot był cały czas w zmowie z Kaczyńskim . Do PO wszedł jako _ kret_ i cały czas mieszał . Komisja Przyjazne Państwo to była przykrywka . Nie zrobił nic , dlaczego ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Palikot i Kaczyński to są ci sami ludzie - cyniczni, perfidni karierowicze-dziki, którzy zryją wszystko, żeby tylko dorwać się do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 25.08.2012 22:49

Czy to nowa wersja tańca z gwiazdami???Może odezwą się młodzi harcownicy u Prezesa,gotowi na samobójstwo polityczne???Myślę ,że to bzdura...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 25.08.2012 22:22

Palikota wyhodował Tusk na swoim łonie - a teraz ten idiota obali Tuska . Super - agentura skoczy sobie do gardeł!

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 25.08.2012 22:21

Stankiewicz to poważny dziennikarz , więc coś w tym jest .Zaraz będziecie go chwalić jak swego czasu Leppera i Giertycha.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
  • No Nie
  • 25.08.2012 22:18

@ no no , pan prezes jest śmieciem innego rodzaju ? Palikot i Kaczyński są siebie warci - nieobliczalni ! Za władzę sprzedadzą duszę diabłu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz z biłgoryja
  • janusz z biłgoryja
  • 25.08.2012 20:22

Paplikot to może obalić flaszkę na ulicy,Pan Prezes nie rozmawia ze śmieciami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 25.08.2012 19:47

19: 37 @ z tym 22 % poparciem ? Koń by się uśmiał .