Facebook Google+ Twitter

Palikot stawia na młodych. Ile osób przeciągnie na swoją stronę?

Posłowie Ruch Palikota ruszyli w Polskę po młodych wyborców. Po pierwszym spotkaniu w Dąbrowie Górniczej, do partii Palikota wstąpiło 40 osób, głównie studentów. Rzecznik klubu Andrzej Rozenek zapowiada następne spotkania.

 / Fot. Aargambit/wikimedia/CC-BY-3.0Jak informuje http://www.rp.pl/artykul/10,788805-Partia-Palikota-buduje-mlodziezowke.htmlrp.pl, w ostatnich wyborach parlamentarnych na Ruch Palikota oddał swój głos co czwarty młody wyborca. Nie dziwi więc, że Janusz Palikot przyszłość partii chce oprzeć na tej właśnie grupie. Posłowie RP otrzymali zadanie zorganizowania spotkań we wszystkich okręgach wyborczych.

Po pierwszym takim spotkaniu w Dąbrowie Górniczej, Palikot może mówić o sukcesie. Do partii wstąpiło czterdziestu jego uczestników. Rzecznik klubu parlamentarnego Andrzej Rozenek zapowiada następne spotkania, choć nie jest jeszcze w stanie określić terminów. Jest w każdym razie optymistą. Według niego w okręgu katowickim, skąd dostał się do Sejmu, liczba członków Ruchu Palikota wzrosła ze 160 do 400 osób.

Zdaniem politologa dr Tomasza Słupika, w ten sposób Ruch Palikota chce utrzymać i wzmocnić swoją popularność oraz przygotować się do wyborów parlamentarnych. Palikot do wyborów przystąpił na zasadzie pospolitego ruszenia, dlatego musi zbudować struktury, a młodzi cenią go za radykalność i antyklerykalizm - dodaje dr Słupik. Według niego jest to jedyna szansa Palikota na przetrwanie i trwałą obecność na scenie politycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Leon Wydrzyński
  • Leon Wydrzyński
  • 10.01.2012 00:43

Olek ! Nikt na Ciebie nie postawi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karzeł
  • Karzeł
  • 09.01.2012 23:49

Grzegorz Wink, nie zgrywaj mentora.Sam powielasz cudze tezy w stopniu znacznie większym niż wskazywałby zdrowy rozsądek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż - nie ma to jak projekcja Panowie przemówcy. :D (http://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia))

Komentarz został ukrytyrozwiń
smakosz
  • smakosz
  • 09.01.2012 17:45

Ja myślę,że on stawia flachę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 09.01.2012 16:40

A ja jestem pewien że stawia na debili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.