Facebook Google+ Twitter

Palikot: świat bez Kaczyńskiego, to też świat bez Tuska

Zdaniem Janusza Palikota, ewentualna rezygnacja Jarosława Kaczyńskiego z uprawiania polityki, będzie równoznaczna z politycznym końcem Donalda Tuska. Były poseł Platformy Obywatelskiej uważa także, że przyszła partia Zbigniewa Ziobry ma szansę odnieść sukces i członkowie PO zdają sobie z tego sprawę.

Sonda

Zgadzasz się z tezami Janusza Palikota?

- Szokująco krytyczne wobec Ziobry komentarze liderów PO; Grasia, Niesiołowskiego, Gowina. Szefowie Platformy nie dają partii Ziobry żadnych szans. A to bardzo dziwne, bo nic nie wskazuje na to, żeby akurat Ziobrze miało się nie udać." - czytamy na blogu Janusza Palikota.

Janusz Palikot / Fot. Piotr Drabik/Creative Commons 2.0Lider ugrupowania, które w ostatnich wyborach uzyskało 3. wynik, podkreśla, że ewentualna partia "ziobrystów", miałaby większe szanse na odniesienie sukcesu niż PJN. - "Bardziej PiS-owskich ludzi nie może być. To twarde jądro PiS-u, ale pozycjonuje się lepiej niż PJN, bo oni się pchali między PiS i PO, a tu mamy nieślubne dziecko Kaczyńskiego i Episkopatu, albo Jarosława Kaczyńskiego i o. Tadeusza Rydzyka. Dlatego ma książęcy mandat do sprawowania pieczy nad złotym runem tego środowiska politycznego - czytamy wypowiedź Palikota na Wprost.pl.

Czytaj także: Kurski: PiS zmierza w kierunku Korei Północnej

Charyzmatyczny parlamentarzysta stawia również tezę, że działacze PO obawiają się Ziobry, który mógłby wyeliminować z polityki... Jarosława Kaczyńskiego. - Ci którzy przygotowali ten komunikat (Tusk, Ostachowicz) doszli do wniosku, że świat bez Kaczyńskiego, to też świat bez Tuska - przekonuje Janusz Palikot i dodaje: - Zawaliła się cała koncepcja polityczna, która obowiązywała od 2005 roku. I co teraz będzie z Platformą? Kaczyński to było jakieś rozwiązanie?

Czytaj też: Sondaże: Polacy chcą dymisji Kaczyńskiego. "Ziobryści" zyskują poparcie

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy zgadzacie się, że odejście z polityki Jarosława Kaczyńskiego, oznaczałoby również polityczny koniec Donalda Tuska? Zachęcamy do kulturalnej wymiany poglądów w komentarzach.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

mm
 • mm
 • 15.11.2011 23:55

ćpun?kompromitacja (nie)rządu i RPP , które przedstawiają nieprawdziwe i zaniżone : WSKAŻNIKI i DANE i chcą wmówić światu i społeczejnstwu ,że w POLSCE żyje się lepiej niż w UE (chyba tylko kilkunastu tysiącom najbogatszych ) - bo 90% ludzi w POLCE KLEPIE BIEDĘ - zarabia i żyje poniżej minimum UE (płaca minimalna wiele razy MNIEJSZA niż w krajach UE , a ceny takie takie same) - ciągłe UKRYWANIE przed ŚWIATEM i społeczeństwem prawdziwego zadłużenia POLSKI poprzez nie WLICZNIE do długu : zaciągniętych przez ten rząd porzyczek i sprzedanych obligacji w UE , ciągłe zadłużanie OBLIGACJAMI,KREDYTAMI prawie WSZYSTKICH miast , ciągłymi nowymi obligacjami rządu , okradanie z pieniędzy PRZYSZŁYCH emerytur z OFE , ... , -jest to ciągłe UKRYWANIE prawdziwego zadłużenia i przerzucanie go na przyszłe pokolenia –mamy już większe zadłużenie niż GRECJA –twierdzi to wielu profesorów,politologów,… . TYLKO ZADŁUŻAJUĄ POLAKÓW ,NIE ROBIĄ REFORM,aby to zadłużenie zmniejszyć – JEDYNIE TYLKO CO POTRAFIĄ – TO ZA SWOJE NIEKOMPETENCJE I ZŁE RZĄDZENIE OPLUWAJĄ i OBWINIAJĄ PIS oraz 80% ludzi żyjących na krawędzi ubóstwa -NIC DLA TYCH LUDZI NIE ROBIĄ,ABY ŻYŁO IM SIĘ LEPIEJ-jedynie uważzają ich za NIEUDACZNIKÓW . Jeżeli w krótkim czasie nie chcemy być drugą GRECJĄ ,to DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ PObolszewi i temu (nie)rządowi (PO,PSL).

Komentarz został ukrytyrozwiń
kom
 • kom
 • 07.11.2011 19:45

rząd nic nic nie robi dla kraju , robią aby tylko zapełnić se konto !!! a palikot to wszystko pogorszy !

Komentarz został ukrytyrozwiń
F
 • F
 • 07.11.2011 19:03

Ruch Kakaowego Oka też przestanie istnieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 07.11.2011 17:10

i bez palikota

Komentarz został ukrytyrozwiń
B
 • B
 • 07.11.2011 13:53

KACZYŃSKI SIĘ WYPALIŁ A TUSK ZGINIE BEZ KACZYŃSKIEGO JAK BEZ POWIETRZA.ZIOBRO MA WIELKIE SZANSE.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
 • Jan
 • 07.11.2011 11:50

Ziobro nie ma szans, zobaczymy za 4 lata przed wyborami ,teraz to media propagują sondaże niekorzystne dla PiS-u , w których to "Ziobryści" maja zabierać aż polowe wyborców tej partii to totalna bzdura. Media wiedza ze pis bez Kaczyńskiego nie miałby szans na przetrwanie ,dlatego chcą pochrzanić Polakom w głowach, ze niby trzeba odsunąć Kaczyńskiego bo psuje sondaże i pis nie wygra wyborów ale to jest tylko propaganda mediów , ale ludzie wierzą nie w program i polityków tej partii tylko w jej szefa.Prawo i Sprawiedliwość to Jarosław Kaczyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
o. Ryzyk
 • o. Ryzyk
 • 07.11.2011 11:40

chyba na pewno zdecydowanie nie jestem pewien

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.