Facebook Google+ Twitter

Palikot: W krytyce prezydenta przekraczałem dopuszczalne granice

Naczelny cynik polskiej sceny politycznej, Janusz Palikot, udzielił Newsweekowi pierwszego po smoleńskiej katastrofie wywiadu.

Janusz Palikot / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/Janusz_Palikot._2.JPGCała rozmowa ukaże się w jutrzejszym numerze pisma, natomiast jej fragment już dzisiaj jest dostępny na stronie tygodnika.

Jak mówi w wywiadzie poseł Platformy Obywatelskiej, Janusz Palikot, dla niego zaczęła się teraz nowa epoka. "Byłem bardzo uwikłany w Lecha Kaczyńskiego tą swoją ostrą krytyką, przekraczającą granice. Dla mnie śmierć prezydenta jest także częścią mnie samego. Być może symbolicznie - na moim przykładzie - będzie szansa pokazać: nie warto przekraczać granic." - mówi polityk. Podtrzymując nadal opinię o Lechu Kaczyńskim, jako złym prezydencie, mówi: "W krytyce prezydenta przekraczałem dopuszczalne granice. Ale 10 kwietnia wraz z Lechem Kaczyńskim umarł też dawny Janusz Palikot. Nie wierzycie? Nie odbierajcie mi prawa do przemiany".

Po 10 kwietnia, kiedy miał miejsce tragiczny wypadek prezydenckiego samolotu, Palikot nie uczestniczył w życiu publicznym. To pierwszy wywiad, jakiego zdecydował się udzielić po swojej długiej nieobecności. Jak deklarował już w innych mediach, zamierza brać czynny udział w kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego.

Źródło: Newsweek.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

pozno ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepiej pozniej, niz wcale...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.