Facebook Google+ Twitter

Palikot w sądzie: funkcjonariusze CBA przekroczyli uprawnienia

Warszawski Sąd Rejonowy uwzględnił zażalenie Janusza Palikota na decyzję prokuratora, który odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie zawiadomienia o niedozwolonej działalności funkcjonariuszy CBA.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiWedług lidera Ruchu Palikota postanowienie ukazuje nierzetelność, z jaką mogą być podejmowane decyzje prokuratorów w postępowaniu karnym.

Polityk nawiązuje tym samym do sprawy kontrolowania jego oświadczeń majątkowych, które według Palikota były jedynie rozgrywką polityczną związaną z jego odejściem z PO w kwietniu 2010 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne przekonywało wówczas, iż kontrola przebiegała zgodnie z prawem, a biuro nie jest wykorzystywane politycznie.

Jak pisze na swym blogu polityk: "Wydaje się, że w mojej sprawie, skutecznie podgrzewanej w okresie kampanii wyborczej, prokuratorowi zabrakło woli i czasu na dokładne przeanalizowanie zarzutów kierowanych przeciwko CBA. Dzisiaj okazuje się, że mogę mieć rację, a funkcjonariusze CBA prawdopodobnie podjęli czynności przekraczające zakres ustawowej kontroli.

Czy poseł ma rację i funkcjonariusze CBA faktycznie przekroczyli swe uprawnienia? O tym zadecyduje wkrótce sąd.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

piotr
  • piotr
  • 16.11.2011 15:52

prokuratorzy to kasta bezkarnych "myślicieli" osądzających obywateli . Jak w każdej społeczności i tutaj znajdziesz osobników o gnidowatym charakterze. Jeżeli nie wprowadzi się do wymiaru sprawiedliwości limitów sprawowania funkcji to nie będzie się dobrze działo w tym zawodzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
bezpartyjuny wyborca
  • bezpartyjuny wyborca
  • 15.11.2011 22:47

Wystarczy wpisac słowo Palikot w wyszukiwarkę i można przeczytać całe uzasadnienie prokuratury .Pozdrawiam za celną uwagę Roberta Grzeszczyk .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Okazuje sie, że to co było niesłuszne w stosunku do Palikota wygnańca w zupełnie innej scenerii politycznej zaczyna też wyglądać inaczej. Bardzo interesująca informacja, które wskazuje na "niezależność i obiektywizm" organów państwa prawa - bezprawia. Oczywiście Niezależny Prokurator Generalny nie dostrzega nieprawidłowości podobnie jak Premier nic niestosownego nie zobaczy w działaniach szefa CBA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 15.11.2011 20:21

Znowu ten bełkot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.