Facebook Google+ Twitter

Palikot wystartuje z list SLD?

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-12-14 08:20

Ruch Poparcia Janusza Palikota może wystartować ze wspólnych list do parlamentu razem z SLD, ustaliła "Polska". - Czynimy pewne kroki, by przekonać byłą gwiazdę Platformy, by razem ze swoimi zwolennikami połączyła z nami siły w wyborach - mówi nam ważny polityk Sojuszu

Janusz Palikot nadal nie chce zdradzić, kiedy odda mandat. / Fot. Tomasz Hołod/PolskapresseRuch Poparcia Janusza Palikota może wystartować ze wspólnych list do parlamentu razem z SLD, ustaliła "Polska". - Czynimy pewne kroki, by przekonać byłą gwiazdę Platformy, by razem ze swoimi zwolennikami połączyła z nami siły w wyborach - mówi nam ważny polityk Sojuszu. Sam Janusz Palikot zaś, chociaż zastrzega, że na razie jest za wcześnie, by deklarować, czy zdecyduje się na taki krok, uważa, że lewica powinna się łączyć.

"Do końca lutego zostaną wybrane władze stowarzyszenia. Wówczas to omówimy. Konieczne byłoby jednak twarde zobowiązanie ze strony liderów SLD, że tym razem dokonamy rozdziału państwa i Kościoła. Inne sprawy programowe wymagają też uzgodnień. Jest to więc proces niełatwy, ale możliwy. SLD się musi uwiarygodnić, aby nie powtórzyła się sytuacja sprzed lat, gdy zawiódł" - napisał "Polsce" Janusz Palikot w odpowiedzi na pytanie, czy rozważa start ze wspólnych list razem z Sojuszem.

I dodaje, że jest kilka osób w SLD, z którymi warto byłoby wejść w koalicję, jeśli chodzi o listy do Sejmu. Nie chce jednak zdradzić, kto to jest. I deklaruje, że w styczniu możemy dowiedzieć się czegoś więcej. Marek Wikiński, poseł SLD, mówi nieco odważniej, że jako formacja polityczna Sojusz powinien być otwarty na nowe środowiska. - Podczas tych wyborów, moim zdaniem, możemy przyciągnąć kilkadziesiąt nowych osób, w tym na przykład Magdalenę Środę, Janusza Palikota czy środowisko "Krytyki Politycznej". Obserwujemy różnych ludzi - mówi "Polsce" Wikiński.

Pozyskanie na wspólne listy Janusza Palikota zdaniem polityków Sojuszu sprawiłoby, że partia zyskałaby kilka punktów procentowych w wyborach parlamentarnych. Na razie jednak, jeśli chodzi o Janusza Palikota, to ostatnio coraz gorzej mu się powodzi. Nie dość, że wszyscy czekają, aż złoży mandat, co obiecał, zakładając swoje stowarzyszenie, to w dodatku lubelska prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie jego znieważenia podczas czerwcowego wiecu w Lublinie. Uznała, że poseł nie występował wówczas jako funkcjonariusz publiczny.

W doniesieniu do prokuratury Palikot opisał, jak stojący w pobliżu sceny nieznany mu mężczyzna rzucił w jego kierunku "przedmiotem przypominającym kamień", a potem w obraźliwym geście pokazał mu środkowy palec. Sam Janusz Palikot być może dziś zorganizuje kolejny happening, bo wystąpi jutro na promocji książki Jacka Poniedziałka i Renaty Kim "Wyjście z cienia".

Joanna Miziołek

[a]http://www.polskatimes.pl/;Polskatimes.pl[/a]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Legia
  • Legia
  • 30.12.2010 16:51

Jeżeli ten sowizdrzał, intrygant i facet niepoważny będzie startował z listy SLD, to NIKT NIE BĘDZIE GŁOSOWAŁ NA SLD!. Bo ta partia, stanie się tak samo NIEWIARYGODNA JAK PALIKOT!
"Palikot juz nie pali. Palikot juz się spalił.
Nie ma kota. Jest rzygota.
Taki wsiowiec. Pół PO-wiec.
Mamił ludzi - podłe draństwo,
Że im da Przyjazne Państwo
Obrażaniem się zapisał.
Za to, kiedyś, będzie wisiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Donio
  • Donio
  • 16.12.2010 12:32

SLD poszukuje ałutorytetuw:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Julian Banaś
  • Julian Banaś
  • 14.12.2010 18:13

Palikocie, kiedy zaczniesz tworzyc` struktury na Śląsku ? Z serca Ci pomogę. emeryt

Komentarz został ukrytyrozwiń
pzpr
  • pzpr
  • 14.12.2010 12:17

muchę ciągnie do łajna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.