Facebook Google+ Twitter

Palikot: Z ataku w Łodzi robimy cyrk polityczny. Wyhodujemy nowych obłąkańców spod krzyża

 • Źródło: Polska
 • Data dodania: 2010-10-25 10:52

- To był wariat, który chciał być słynny i tyle - mówił Janusz Palikot o Ryszardzie C., który w ubiegły wtorek zaatakował biuro PiS w Łodzi. Jego zdaniem ofiarą mężczyzny mógł stać się równie dobrze polityk innej partii. - Teraz robimy z tego cyrk polityczny, doprowadzimy do sytuacji, że wyhodujemy następnych obłąkańców spod krzyża - uważa były polityk Platformy Obywatelskiej.

- To jest szopka, to jest cyrk, to jest błazenada to jest pajacowanie w polityce - powiedział w "Radiu Zet" Janusz Palikot, komentując ostatnie wydarzenia związane z atakiem na biuro PiS w Łodzi.

Palikot stwierdził zdecydowanie, że nie zamierza przepraszać za swoje publiczne wystąpienia. - Uważam, że jeśli ktoś ma przeprosić, to Jarosław Kaczyński, ale nie wierzę w przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego po wielu miesiącach kłamstw, oszustw, kombinowania, udawania kogoś innego, brania środków psychotropowych, wygadywania różnego rodzaj bzdur - powiedział.

Zdaniem Janusza Palikota do zabójstwa w Łodzi nie doszło z pobudek politycznych. - Człowiek szalony, który ma kompleksy zabił dlatego, że chciał być słynny, a nie z powodów politycznych. Mógłby równie dobrze zabić Leszka Millera, czy kogokolwiek innego, no niech to wreszcie dotrze do opinii publicznej - mówił były poseł PO. - Teraz robimy z tego cyrk polityczny, doprowadzimy do sytuacji, że wyhodujemy następnych obłąkańców spod krzyża, właśnie ten brak proporcji, brak stanowczości wtedy nazwania rzeczy po imieniu - dodał poseł.

Czytaj więcej: Polska Times

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

au
 • au
 • 25.10.2010 14:18

Nic dodać nic ująć. Sprawa jest prosta i to widać gołym okiem. Jest osobą bezrobotną, wiek po 60-ce bez pracy, mieszkania kompletny brak perspektyw na zatrudnienie. W tym wieku nawet do sprzątania nie chcą przyjąć! Zbliża się zima, gotówka się kończy. Z tej naszej polskiej matni nie ma wyjścia. Myśl szperania w śmietnikach jest porażająca.Spanie po klatkach lub kanałach ciepłowniczych w zimie, brudny śmierdzący. Kompletny brak godnej opieki Państwa zrobiony przez polityków, którzy kłamią, oszukują i widzą tylko swój interes kapitałowy. Ta część społeczeństwa, żebrzącego jest jego obrazem przyszłości.
Taką wizję ma ten człowiek. Co zrobić w takiej sytuacji, gdy jest się jednym z 2,5 mln bezrobotnych bez żadnej perspektywy egzystencji? - Zabić kogoś !!! dostaje się do mamra, dostaje się łóżko, kibel, żarcie i co najważniejsze dach nad głową i w zimie ciepło. Nawet opiekę lekarską i kulturę i telewizję i ......
Czy w beznadziejnej sytuacji na wolności nie jest to najlepsze rozwiązanie? Uważam, ze taka była kalkulacja tego Ryszarda C. rozwiązał problem do końca swojego życia, którego wg jego wypowiedzi dużo nie zostało. A dlaczego zabił, bo przy innym rodzaju przestępstwa np. rozbój, włamanie nie miałby gwarancji długiej odsiadki w więzieniu.

Taki mamy system godności ludzkiej w Polsce zrealizowany przez wszystkich polityków, wszystkich partii w demokracji kapitalistycznej. Udział w tym mają organizacje Solidarnościowe. Kościół i wszystkie polityczne farbowane lisy. Tak kalkulujących osób w Polsce "dobrobytu" jest wiele. Ta osoba po prostu zrealizowała swój ostatni życiowy plan.

To nie jest wybryk szaleńca! to jest plan człowieka bez kompletnej wizji i możliwości na rozwiązanie problemu stworzony przez nieudacznych polityków ich kapitalistyczny wizjonerski pogląd, bez krzty wrażliwości społecznej.
A teraz ci politycy srają ze strachu w portki i biorą ochronę BOR-u. Ja bym im zabrał ochronę i niech chodzą między bezrobotnymi obywatelami niech poczują strach zdresperowanych ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
cyber
 • cyber
 • 25.10.2010 14:08

Czytając tu i tam - co robi w głowach ssanie cyca medialnego.Wypowiedziami naszymi tworzą sztyczną _SONDE_ dla socjotechniki i usypiania naszych mózgów !

Komentarz został ukrytyrozwiń
MAJA
 • MAJA
 • 25.10.2010 14:01

NIE DZIWIĘ SIĘ TAKIM WYWIADOM PANA PALIKOTA JA UWAŻAM ŻE TEN CZŁOWIEK JUŻ DAWNO POWINIEN BYĆ UKARANY BO ON NIE LICZY SIĘ Z NIKIM I NICZYM UWAŻA ŻE JAK MA PIENIĄDZE TO WSZYSTKO MU MOŻNA.NATOMAST DZIWIĘ SIĘ PROKURATURZE ŻE NIE WIDZI ZŁYCH INTENCJI PANA PALIKOTA W TYCH WYPOWIEDZIACH.

Komentarz został ukrytyrozwiń
moher
 • moher
 • 25.10.2010 14:01

Witam z uniżeniem panie palikotowski - pan w tej przygłupiej polityce się marnuje.Takiego satyryka polska scena nie miała.Załóż pan kabaret,tam nawbija pan pospulsteu nowych głupot ! Ma pan przyzwolenie po wyborcze też,nowy apartchaid polski czeka na pana.Musi pan pogłębić laityzację,graz panu ta sama orkiestra medialna.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wampir
 • wampir
 • 25.10.2010 13:51

Panie palikotowski,bardzo dużo ZŁEGO pan robi swemu krajowi ok nastu miesięcy.Świata brzuch boli od śmiechu co wy robicie.Po 10 IV znowu odwracacie nam uwagę.Powiedzcie nam co cichaczem nam kombinujecie - może prezenciki pod choinkę,ew nowe podwyżki jeszcze w 2010 ?
Zakupcie dużo nowych wydajniejszych karabinów na wojnę polsko_polską.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.