Facebook Google+ Twitter

Palikot z Ruchem idzie do Sejmu. Listy wyborcze otwarte dla wszystkich chętnych

Podczas konferencji prasowej w Lublinie przewodniczący Ruchu Palikota oficjalnie ogłosił, że jego partia będzie kandydować w wyborach do Sejmu VII kadencji.

Wstępne listy kandydatów zostaną wkrótce przedstawione, jednak nowością są tzw. listy obywatelskie, bo Palikot namawia do zgłaszania swoich kandydatur wszystkich obywateli, którym idee jego Ruchu nie są obojętne i którzy razem z nim chcieliby budować nowoczesne, świeckie państwo. Wystarczy tylko pobrać ze strony internetowej kwestionariusz i do 21 lipca odesłać na adres: biuro@ruchpalikota.org.pl.

Idea otwartych list ma ułatwić obywatelom wejście do świata polityki, a skostniały „beton polityczny” zastąpić nowymi, otwartymi, wykształconymi ludźmi, którzy przede wszystkim są ponad partyjnymi układami. Stąd na listach Ruchu Palikota zabraknie dotychczas znanych nazwisk, które od lat przewijają się na kartach do głosowania.

Lider Ruchu Palikota przyznał, że prowadzi wstępne rozmowy m.in. ze Stowarzyszeniem Wolnych Konopi, organizacją Stop Homofobii, a także antyklerykalną partią Racja i najprawdopodobniej osoby z tych środowisk również znajdą się na listach wyborczych. Były poseł PO uchylił także rąbka tajemnicy i przyznał, że na pierwszych miejscach pojawi się też kilka nazwisk znanych już polskim wyborcom ze świata kultury i sportu.

Palikot chciałby stanąć do walki z liderami największych polskich partii, dlatego wystartuje z pierwszego miejsca w Warszawie. Mierzy wysoko i wbrew sondażom wskazującym na niewielkie poparcie dla jego partii (lub nawet je pomijającym) liczy na aż 10 procent poparcia w Warszawie i około 6-8 procent w Lublinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Robert Ostrowski
  • Robert Ostrowski
  • 17.07.2011 10:31

Słyszałem, że ten niezwykle zdolny malarz młodego pokolenia

Konrad Lesiak

startuje w tegorocznych wyborach do Sejmu.

Słyszeliście może coś o tym?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iwo
  • Iwo
  • 16.07.2011 22:28

Przepraszam że nie na temat ale pani Gabriela Blajer ocenzurowała mój wpis więc umieściłem go tutaj."Ładny spot to za mało. Liczy się jeszcze szacunek dla ludzi".Polacy trzymają w ręku kartkę papieru, może to aluzja do wpisów internautów na forach którzy w ten tylko sposób mogą rządzącym zwrócić na siebie uwagę.Według mnie jest to swego rodzaju petycja wręczana władzy z oznajmieniem "Ja"istnieję ,i mój głos na karcie wyborczej."Kocham Polskę, a pan?"Mowa jest srebrem złotem zaś milczeniem.Słowa nie przekażą tego co przekażą czyny ,stąd wymowne w swej treści milczenie pana premiera Jarosława Kaczyńskiego..Szanowna pani Gabrielo Blajer można ocenzurować w internecie wpisy ale jak pani ocenzuruje milczenie.Nie można zamykać ludziom ust,no chyba że można.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.