Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

199 miejsce

Palikot za głos wyborcy zapłacił 70 groszy. Ile wydały PO, PiS, SLD i PSL?

Zdaniem "Pulsu Biznesu" mistrzem optymalizacji w kampanii wyborczej okazał się Janusz Palikot. Zdobycie jednego głosu kosztowało go zaledwie kilkadziesiąt groszy.

Milion złotych. Tyle na kampanię wyborczą wydał Ruch Palikota. / Fot. Aargambit, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Palikot_Janusz_001.JPGMilion złotych - tyle na kampanię wyborczą wydał Ruch Palikota. Zdobywając 10 proc. poparcia, okazuje się, że jeden głos kosztował go 70 groszy. Dla porównania, SLD na kampanię przeznaczył, aż 19 mln złotych. Oznacza to, że Sojusz wydał ponad dwudziestokrotnie więcej niż Janusz Palikot. Zdobycia głosu jednego wyborcy, kosztowało w tym przypadku 16,7 zł.

Lepiej w zestawieniu wypadło PSL. Ludowcy przeznaczyli na kampanię 12 mln zł - 10 zł za głos. Jak podaje "Puls Biznesu" Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość uzyskały zbliżone koszty pozyskania jednego głosu. Platforma na cele kampanii przeznaczyła 29 mln zł, za głos zapłaciła 5,2 zł. 4,9 zł na jeden głos zapłaciło PiS.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ile wydał to wydał, ale już coś wygrał. Co jeszcze wygra?
Czy wygra za 4 lata?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 11.10.2011 15:34

jo i moja jewka my som za koalicjom z palikotym.do tego rzadzynio trzeba kapke wiecej eneriji.psl to j partia kiero nie zaszkodzi ale tez nie pumoze.jakosi i kiedysi trzeba zacznyc i nie boc sie pierucha kany

Komentarz został ukrytyrozwiń
przeciw PiS
  • przeciw PiS
  • 11.10.2011 13:37

Palikot miałby o wiele lepszy wynik, gdyby nie ohydne pisuarstwo! Moja rodzina zrezygnowała z głosoania na Palikota, aby tylko nie wygrała kacza poczwara!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ciekawski
  • Ciekawski
  • 11.10.2011 11:42

Ciekawe skąd partie wzięły pieniądze na kampanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.