Facebook Google+ Twitter

Palikot żąda przeprosin od Kaczyńskiego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-05-11 20:52

Janusz Palikot, szef Ruchu Palikota, na konferencji prasowej oznajmił, że od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego żąda przeprosin.

Janusz Palikot / Fot. Piotr Drabik, CC2.0W piątek w Sejmie odbyła się debata nad reformą emerytalną. "Za" głosowali posłowie PO, PSL (oprócz Eugeniusza Kłopotka) oraz część Ruchu Palikota. W tej ostatniej partii nie obowiązywała dyscyplina partyjna, każdy głosował według swojego przekonania. Przeciw zagłosowali m.in. poseł Robert Biedroń i Anna Grodzka.

W czasie długiej debaty w sali sejmowej z ust Jarosława Kaczyńskiego padły słowa "To jest ugrupowanie o jakim marzył Adolf Hitler". Do końca nie wiadomo czy były skierowane do Platformy Obywatelskiej czy do Ruchu Palikota. Jednak z nagrań wynika, iż raczej padły pod adresem partii Palikota.

Janusz Palikot po głosowaniu zwołał konferencję prasową, na której powiedział, że żąda przeprosin za te słowa. Szef Ruchu zaprzeczył plotkom, że jeden z jego posłów powiedział do Kaczyńskiego "zadzwoń do swojego brata". O te słowa podejrzewany jest poseł SLD Marek Balt.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (51):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.05.2012 15:45

Sumienie Narodu, ja podałem wypowiedzi i widzę że brak Ci słów... :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.05.2012 12:36

Sumienie Narodu .... oto mądre wypowiedzi...
1. "Gdy został premierem ten mechanizm czystej władzy go strasznie uwiódł i wciągnął bez pamięci. Kiedy odchodziłem w 2010 roku Tusk objawił mi się jako człowiek, który myśli głównie o tym, jak się utrzymać przy władzy, jak wzmocnić swoją pozycję, jak wykorzystać różnego rodzaju instrumenty do osłabienia konkurencji wewnętrznej." - 16 września 2011r.
2. "I w tym sensie Jarosław Kaczyński jest dla mnie człowiekiem, który no jest takim Hannibalem polskiej polityki, czyli człowiekiem, który jest nawet własnego brata w stanie pożreć politycznie żeby zbudować sobie jakieś kolejne przyczółki władzy politycznej." - 13 kwietnia 2012r. (Radio Zet)
3. "Jeżeli się zgadzamy na torturowanie ludzi, to jesteśmy barbarzyńcami." - 13 marca 2012r. (wyborcza.pl)
4. "PSL jest rodzajem grzyba, który pasożytuje na polskim życiu politycznym." - 27 marca 2012r. (tvn24.pl)...
... Oto mądre wypowiedzi o które prosiłeś, tylko zaślepieni ludzie nie widzą tego co po przez te wypowiedzi przesyła nam Janusz Palikot....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
  • Sumienie Narodu
  • 13.05.2012 12:03

Karol Wrochna Dzisiaj 09:49
synku
ty mówisz o ideach palikota? wymień kilka z nich ?
może i on, palikot, sam dowie się jakie idee wyznaje.
przecież to biłgorajski ciemniak.

żądał od L Kaczyńskiego świadectwa psychiatrycznego,
choć wiadomo, że w dzieciństwie sam palikot wiele lat był leczony psychiatrycznie.
leczenie tego typa nie zostało pomyślnie zakończone. zostało przerwane.
tak to już jest, że każdy ocenia własną miarą.

jeszcze raz, wzywam cię o przedstawienie idei palikota.
przytocz choć jedną mądrą wypowiedź palikot
o ile tego nie uczynisz to powiem, że masz poglądy obywatelskie na poziomie 7-8 latka.

przepraszam 7-8 latków

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.05.2012 09:49

Sumienie Narodu.... Gadasz jak jeden z tych bezrozumnych narodowców... Palikot tępy nie jest, do tępych ludzi należą Ci, którzy nie rozumieją jego idei... :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.05.2012 09:48

Sumienie Narodu.... Gadasz jak jeden z tych bezrozumnych narodowców... Palikot tępy nie jest, do tępych ludzi należą C

Komentarz został ukrytyrozwiń
maro
  • maro
  • 13.05.2012 09:42

palikot to debil poco nad takim się rozwodzić...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
  • Sumienie Narodu
  • 12.05.2012 22:13

Karol Wrochna Dzisiaj 19:55
nie wiem czy warto ale spróbuję,
piszesz"Może kiedyś miał władzę, ale byli źli ludzie wokół niego,"
otóż młody człowieku zapamiętaj sobie raz na zawsze.
jeżeli wokół ciebie będą źli ludzie to tylko i wyłącznie twoja wina, a nie tych złych ludzi.

kumasz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
  • Sumienie Narodu
  • 12.05.2012 22:08

Karol Wrochna Dzisiaj 19:55
Karol Wrochna Dzisiaj 19:59

znam wielu młodych ludzi. 16, 18, 20 latków.
rozumiem ich sposób myślenia, wiem, że młodość to inne prawa.
są jakby z innego świata niż ty.
ciebie synku jednak nie rozumiem.
gdy doświadczona osoba mówi ci, nie skacz do tej wody bo tam dno 5 cm pod powierzchnią,
na to ty mówisz, że to źli ludzie.
gdyby twój głos dotyczył tylko ciebie, pal licho, palikot
ale ten człowiek jest wyjątkowo tępy,
wskazuje przed kamerami na posła sld, ten mu zarzuca kłamstwo a palikot nic
chciałem napisać -synu, nie idź tą drogą.

zmieniam.
synu zasługujesz na palikota.
ty musisz zostać poważnie walnięty w doopę zanim zrozumiesz.

są tacy, że do rozumu dochodzą poprzez kopa w doopę i ty do nich należysz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 12.05.2012 21:10

No ludzie, co z wami?! To wyglądało tak: podczas przemówienia Kaczyńskiego ktoś z ław SLD chamsko zakrzyknął ,,Zadzwoń do niego!''. Kaczyński, nie wiedząc kto się tego dopuścił, obraził wszystkich swoich przeciwników (m. in. Palikota) porównaniem do Hitlera. Tak się akurat składa, że Palikot poczuł się mocno dotknięty, bo:
1. Jego matka cierpiała w obozie koncentracyjnym.
2. On nie był niczemu winien.
I co, Palikot nie ma prawa żądać przeprosin?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.05.2012 20:05

Palikot poczuł się dotknięty, ponieważ te słowa były wypowiedziane w jego stronę. Nawet konwent seniorów w przerwie to potwierdził... Janusz dobrze zrobił, że zareagował, bo takie bezczelne pomówienia nie powinny mieć miejsca w Sejmie. Kaczyński w ten sposób pokazał, że jedyne co umie robić to wrzucać innym i potem między tłumem Solidarności, do samochodu i uciekać.