Facebook Google+ Twitter

Palikot zamiast prezentów na święta dostał rózgi

Sypie się koncepcja jednego ludu europejskiego i to nie ze względu na opór w kraju. To stare kraje unijne zaczynają wycofywać się z postawy, że wszystko wolno.

W okresie świątecznym ludzie otrzymują prezenty. Jedne są bardziej doceniane, a inne mniej, ale zawsze to prezent i radość sprawia. Nawet setny krawat ma w sobie jakiś urok tajemnicy oczywiście do czasu odpakowania.

Natomiast Janusz Palikot i jego ugrupowanie zebrało dwie rózgi zamiast prezentów. Pierwszy prztyczek, to opinia o obecności krzyża w Sejmie. To jednak nie jest tak bolesne. Wprawdzie gdyby opinia była inna można byłoby świętować zwycięstwo i wydać otwartą wojnę przeciwnikom usuwania tego symbolu z sali plenarnej.

Wiele czasu antenowego zajętego w widowiskowych sporach po prostu medialny zloty strzał. Jednak i te opinie pozwalają na ciągnięcie tematu. Można utyskiwać na brak jasnych regulacji itd. To był mały prztyczek, który większej szkody wizerunkowej nie przyniósł.

Drugi przypadek wart opisania jest już poważniejszym ciosem. Można powiedzieć, ze to prawdziwa rózga od Mikołaja. Ruch Palikota walczy o legalizację posiadania narkotyków. Jeszcze w kampanii wsparcie zwolenników legalizacji posiadania i hodowli konopi było dość znaczące i teraz trzeba się wywiązać ze zobowiązań.

Groźne jest to że Ruch Palikota poszedł dalej i prócz marihuany postanowił wpisać jeszcze kokainę, heroinę, LSD, amfetaminę i jeszcze kilka paskudnych używek robiących dziury w mózgu.

Uzasadnieniem dla wprowadzenia ustawy legalizującej ma być nowoczesne, europejskie podejście do problemu. I tu padają przykłady państw europejskich, które wprowadziły u siebie rozwiązania pozwalające na legalny obrót środkami odurzającymi. Oczywiście jak przystało na Ruch Palikota przeciwnikom tego rozwiązania imputuje się, ze są zacofani i ze swymi poglądami tkwią jeszcze XIX wieku.

I nagle Holandia kraj wskazywany przez polityków lewicowych jako symbol oświecenia i europejskiego liberalizmu wprowadza daleko idące ograniczenia w dostępie do marihuany. Od maja 2012 roku Coffee shopy będą dostępne tylko dla obywateli Holandii. Sklepy z THC będą obowiązane do prowadzenia rejestracji klientów. W jednym punkcie będzie mogło być zarejestrowanych najwyżej 2000 klientów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Waldemar Janeda
  • Waldemar Janeda
  • 17.12.2011 18:20

Fragment o tanim winie nie ma nic wspólnego ze sprawą legalizacji narkotyków. Juz nie szermujcie tak tym argumentem o wolnym dostępie do alkoholu i takiej samej jego szkodliwości. Równie dobrze w ostatnim zdaniu mogłem napisac o przepisach na dobry bigos.To tylko mialo wskazać na bliższy kontakt z kowalskim niż ze Shmittem. Żaluje, ze nie złapał pan ironii. Może mnie Pan nazywac ignorantem, ale wiem, ze po wypiciu tego siarkowego wina mój Ojciec wyczul ten paskudny odór i dostałem w pysk tak, że dlugo juz nie ruszyłem tego syfu, a pewnie nie rozpoznałby, ze jestem po skręcie czy amfie i to tez jest wielka róznica.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mare kacyk
  • mare kacyk
  • 17.12.2011 16:09

"Czy z tym Fojerkatzem pogadam o pierwszym łyku taniego wina patykiem pisanego? Przecież on nie wie co to było za ryzyko wlać w siebie ten trunek.
I o czym tu prowadzić z nim męskie rozmowy?"

No tak - marihuana nie, a spożywanie tzw. "siarfkofrutów" to już podstawa do oceny męskości - gratulacje Panie Waldku, niżej (w byciu ignorantem) upaść nie można.

A odnośnie NL to oni mają po prostu dość narkotykowych turystów - i wsio.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew Mały
  • Zbigniew Mały
  • 17.12.2011 14:01

Małe sprostowanie jakie 10 % poparcia dla Palikota 10 % ale z tych co uczestniczyli w w wyborach. Wziąwszy pod uwagę fakt głosowania na ten jego ruch przez prawdopodobnie 100% jego popierających którzy się zmobilizowali w całości . Głosowało w wyborach coś około 50% uprawnionych to ile poparcia tak naprawdę ma Palikot , a jeszcze należy wziąć po uwagę co powodują z mózgiem narkotyki i to że zamiast narkomana one ,,myślą ,, nie należy się dziwić mobilizacji elektoratu Palikota podczas wyborów (działanie narkotyków dawno udowodniono naukowo). Takie więc wpisy jak p.Powielskiego to jet obraz możliwości intelektualnych elektoratu Palikota

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
  • Waldemar Janeda
  • 16.12.2011 21:50

@ Janusz Powielski. No super komentarz! Czapki z głów. Za chęc niesienia pomocy bliźniemu w celu nastawienia klepek wielkie dzięki i szacun. No nic tak to już jest, że nerwy puszczają. Jest to zjawisko coraz bardziej rozpowszechnione wśród moich szacownych oponentów. Co do miarodajności to służę linkiem do artykułu o zmianie przepisów w Holandii, ale pewnie już Pana nie zobaczymy wśród komentujacych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Powielski
  • Janusz Powielski
  • 16.12.2011 19:28

Autorze tego gniota (Waldemar Janeda)podaj swój adres.Wyśle tobie prezent obuch do młotka-oczywiście gumowego młotka .Walnij się w łep to i możne tobie klepki powskakują na właściwe miejsca .Może będziesz pisać sensowniej i miarodajnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Waldemarze pal licho zachcianki Palikota. Ale on wyrażnie powiedział że takie samo zdanie w tej kwestii ma większość w Sejmie i większość Polaków. Niech on wypowiada się lepiej w imieniu tych swoich zwolenników a więc 10% głosujących. Artykuł nader solidny. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.