Facebook Google+ Twitter

Palikot zawłaszczył Nowoczesną Polskę

Organizacja o nazwie Nowoczesna Polska już istnieje, Palikot będzie musiał zmienić nazwę swojego ruchu

2 października 2010 roku w Sali Kongresowej w Warszawie odbyło się wielkie show nowego ruchu politycznego skupionego wokół Janusza Palikota. Całe widowisko nazwane RPP Nowoczesna Polska, było imponującą siłą, która może zagrozić zarówno PO jak i PiS-owi.

Jeszcze przed kongresem Jakusz Palikot zapowiedział powołanie stowarzyszenia, a następnie przedyskutowanie - w jego ramach - stworzenia partii politycznej lub komitetu wyborczego. Nie minął jeszcze tydzień od spotkania zwolenników Palikota, a już 6 października pojawiło się oskarżenie, że Palikot zawłaszczył Nowoczesną Polską.

"Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża zaniepokojenie zawłaszczeniem nazwy "Nowoczesna Polska" przez ruch polityczny firmowany osobą Janusza Palikota.
Istniejąca do tej pory fundacja Nowoczesna Polska była organizacją apolityczną, działającą na rzecz właściwej regulacji i modernizacji rynku medialnego w Polsce. Używanie tej nazwy w kontekście politycznym w oczywisty sposób szkodzi wizerunkowi i co za tym idzie działaniom fundacji, które były w pełni pozbawione kontekstu politycznego czy ideologicznego." napisał Wiktor Świetlik dyrektor CMWP.

Jeszcze na dobre nic nie ruszyło, a już się popsuło. Widać, trudną drogę będzie musiał przebyć Janusz Palikot, zanim dotrze do Nowoczesnej Polski, chyba że ta wcześniej zatonie pod naporem długu publicznego i ekskomuniki ze strony Kościoła katolickiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.