Facebook Google+ Twitter

Palikot złożył wniosek o usunięcie krzyża z sali Sejmu

Na antenie TOK FM lider Ruchu Palikota zapowiedział złożenie dzisiaj wniosku do marszałka Sejmu o usunięcie krzyża z sali obrad Sejmu. Powiedział on na antenie, że jeżeli to nie odniesie skutku, zawiadomi również instytucje europejskie.

 / Fot. PolskapresseJanusz Palikot na antenie radia TOK FM, powiedział, że powołując się na preambułę, art. 25 Konstytucji RP i na inne paragrafy, złoży dzisiaj wniosek do marszałka Sejmu o usunięcie krzyża z sali obrad. Lider RPP uważa, że zanim nowi posłowie zostaną zaprzysiężeni, krzyż powinien zostać zdjęty. Sprawę wniosku będzie prowadził Roman Kotliński, redaktor naczelny „Faktów i Mitów”.

Poseł zdaje sobie sprawę, że to może być długa walka. Obawia się, że Grzegorz Schetyna nie podejmie tego tematu i pismo trafi do jego następcy. Zapowiedział również, że członkowie jego partii złożą ślubowanie nawet wtedy, gdy krzyż będzie wisiał.

Palikot spodziewa się, że jego wniosek zostanie rozpatrzony jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Jeżeli będzie to decyzja odmowna, to wtedy złożymy skargę do Trybunału Konstytucyjnego – mówi Palikot.

Deputowany twierdzi, że nawet, gdy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego będzie odmowne i symbol religijny pozostanie w Sejmie, to na tym jego starania się nie zakończą. Wnioskuje on, że wtedy zainteresuje tą sprawą inne instytucje europejskie.

- Jestem dobrej myśli. W ostateczności wygramy w instytucjach europejskich – zapowiedział Palikot w radio TOK FM.

Źródło: gover.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (47):

Sortuj komentarze:

W świecie myśli otrzymujesz jakościowo to,co wysłałeś i to pomnożone.Wysyłając życzliwe myśli będziesz otrzymywać podobne i stale będziesz życzliwie witany przez otoczenie.Wysyłając negatywne myśli w postaci cierpienia,np.pasjonowanie się relikwiami,życzenie komuś krzyża jest dywersją wobec natury ludzkiej,gdyż to i tak wraca do nadawcy.
Nasze ciało i umysł - te cenne instrumenty duchowego rozwoju - są również użyteczne w codziennym życiu i w codziennej aktywności.Żaden wirtuoz nie jest w stanie wykazać swego talentu na rozstrojonym instrumencie.Wprowadzanie narzędzia zbrodni - krżyża do życia publicznego i osobistego jest wbrew prawu,gdyż jest wywieraniem przemocy.Nie ma powodów,aby paradować wszędzie z krzyżami,gdyż jest to równoznaczne z zakładaniem sobie ograniczeń i klapek na oczy.Pierwsi chrześcijanie przez 400 lat nie posługiwali się krzyżami - wprowadzonymi dopiero w średniowieczu przez zhierarchizowane kościoły przemawiające do wiernych z wysokości pierwszego piętra i nie znoszące sprzeciwu.W tym wypadku są raczej reliktami minionych dyktatur,opresji i ciemnoty.Nie są żadnymi drogowskazami.Jeżeli ludzie potrzebują jakichś drogowskazów,to takich dobrowolnie przez siebie obranych - ludzi,idei czy organizacji,które im imponują i są dla nich zachętą.Jednoznacznie opowiadam się po stronie dobra.Boska prawda zawsze charakteryzuje się najwyższą jakością.Przede wszystkim Boska prawda nie jest nakazem,lecz propozycją najwyższej jakości dla mnie i dla wszystkich istot.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ZS
 • ZS
 • 29.10.2011 13:22

Nie drwij człowieku ze świętego krzyża i uszanuj go, nie bądź jego wrogiem. Tego zwykłego krzyża sam w życiu doświadczysz, tylko nie wiadomo w jakim zakresie. Głosowałem i jestem za PO i nigdy nie zagłosuję na wroga świętości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jagiełło
 • Jagiełło
 • 29.10.2011 01:53

W 965,964,963...byliśmy wolnym krajem.W 1410 roku pokonaliśmy Krzyżaków.Stać nas na prawdziwą wolność i manipulację za pomocą krzyża ukradkiem powieszonego w nocy w sejmie przez posłów AWS.
Obecnie w Izraelu nie ma kary śmierci.Pierwsi chrześcijanie byli dumni ze swojego nauczyciela duchowego
Jezusa i do 4 wieku czyli 400 lat nie posługiwali się narzędziem zbrodni krzyżem,współczesny odpowiednik krzesła elektrycznego.Dopiero w wiekach średnich wprowadzono tytuły :eksylencjo,jego świętobliwość a masom wmówiono,żę miłość to krew i krzyż.Jeśli Jezus zwyciężył to po co jeszcze raz go wieszać albo krzyżować.Jeśli złamana noga zrośnie się to gips albo kula jest już nie potrzebna.Prawa uniwersalne Wszechświata nie dopuszczają używania narzędzi tortur jako symboli wartości duchowych,gdyż negatywnie wpływa to na rozwój wolnego społeczeństwa.Warto powrócić do czasów pierwszych chrześcijan
szanujących się ,którzy przez 400 lat wytrzymali i uszanowali wolę Jezusa,aby nie nosić żadnych relikwi,podobieństw i symboli podstępnie wykorzystywanych przez Rzymian.W średniowiecznej Europie modne były odpusty,rzezie nawracanych i ginących ludzi,którym w agonii pokazywano krzyż.Tysiące ludzi zgineło w imię kaprysów.A obecnie jakby się nic nie stało ta sama instytucja głosi,że krzyż to jest znak miłości i pojednania.Jedyna zmiana,że wreszcie nasza ziemia nie jest płaska lecz jest okrągła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 28.10.2011 13:10

zdjąć, porąbać i spalić razem z biblią,Polska tylko się ośmiesza tą religijnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonard
 • Leonard
 • 28.10.2011 10:08

@ Lutyks - nie zaszczycę cię komentarzem , bo nie jestem w stanie zniżyć się do twojego poziomu - a kto pisze jak uposledzone dziecko widać porównując mój i twój wpis.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lutyks
 • Lutyks
 • 28.10.2011 09:27

Ciebie (Leonard Dzisiaj 07:49) nie jest wskazane traktować poważnie, gdyz piszesz ciągle niczym dziecko upośledzone .Można do ciebie się odnieść ale nie ma możliwości namerytoryczna dyskusje .Powody sa czytelne i wyrażne .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Leonard - ja nie komentuję, ja informuję, a to jest zasadnicza różnica. Natomiast jak mnie Pan ocenia, to już pańska sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonard
 • Leonard
 • 28.10.2011 07:49

@ Marek Bachorski-Rudnicki - pytanie do Pana :czy nadal podtrzymuje Pan opinie o p.Palikocie wyrażoną we wczorajszym wpisie o godz 22:25 ?. Pytanie zasadne i merytoryczne w kontekście Pana credo o "o sobie" ,że "....wyrażona opinia jest aktualna TYLKO w chwili jej pisania ...". Proszę również o odpowiedź czy w świetle wyrażonej o sobie opinii można Pana traktować poważnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt krzyża z Polski nie wygania. Chcemy tylko żeby wisiał w odpowiednim miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kaya
 • Kaya
 • 28.10.2011 01:27

Człowiekowi wierzącemu krzyż nie przeszkadza. Innym "pali w usta". Ale nawet ci co tak głośno krzyczą "wypisać" z Kościoła się nie chcą. Nawet Palikot na wszelki wypadek ochrzcił potomstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.